Huawei atakuje Samsung, říká prodejce Expert Elektro

Reklama

Prodejce Expert Elektro vydal zajímavé statistiky týkající se vzestupu čínské značky Huawei v posledních letech. Z relativně nevýznamného výrobce se již stala vyzyvatelem nejúspěšnějšího Samsungu.

Zatímco ještě v roce 2014 si Huawei ukousl na celkových prodejích chytrých telefonů v řetězci Expert Elektro jen 6 %, v roce 2015 to bylo už 11 % a v roce 2016 dosáhl tržního podílu více než 22 %. Díky tomu už překonal Apple a útočí dokonce na nejúspěšnějšího výrobce mobilů, kterým je jihokorejský Samsung.

Podle zkušeností Expert Elektro nemusí jít posilování prodejů smartphonů Huawei jen na úkor chytrých telefonů Samsung ale spíše značek jako je Lenovo nebo ACER. To je způsobeno především dobrou marketingovou podporou a navíc nabídkou telefonů napříč různými cenovými kategoriemi.

A jak to vypadá v kategorii nejvyšší? Průměrná cena top mobilů prudce roste. Ještě před přibližně třemi roky se uvedený model nejvyšší třídy pohyboval v ceně do 20 000 Kč, loni cena zamířila ke 25 000 Kč. Průměrná cena telefonu, který si kupují čeští zákazníci, je přitom u Expert Elektro asi pět tisíc.

Reklama