Huawei Band 6: šetří místo na zápěstí [recenze]

Reklama

Fitness náramek s perfektně čitelným displejem nabízí zásobu senzorů pro měření vašeho zdraví, 96 druhů pohybu, a také kvality spánku. Zařízení za pár stokorun nabízí dokonce tři barevné varianty – černou, oranžovou nebo růžovou!

Po měsících nošení chytrých hodinek je testování sportovních náramků příjemnou změnou. Na ruce se tak objevil už Honor Band 6 a nyní byl na řadě černý Huawei Band 6. Na první pohled podobný náramek, ale pár odlišností hlavně ve funkční výbavě se najde. Huawei náramek prodává v černé, oranžové i růžové barvě, takže na svoje si přijdou i dámy, všem se pak bude líbit dostupná cena 1 490 Kč. (např. Datart.cz). Huawei je proti Honoru o pár stovek dražší a tak logicky čekáme nějaká vylepšení.

Huawei Band je proti předchozí generaci trochu větší, což ocenímě hlavně při pohledu na displej, který se protáhl na 1,47 palců. AMOLED displej se zcela hladkým povrchem se ke stranám láme k okrajům s hranami 2.5D a na pohled tak vypadá velice důstojně. Silikonový náramek s tmavou sponou je příjemný na dotek i nonstop nošení, nabíjet stačí třeba jednou týdně. Náramek má zespodu zásobu senzorů na měření tepové frekvence, množstí kyslíku v krvi na monitoring SpO2, nepřehlédnete kovové piny na styk s nabíječkou. Ta využívá USB slot nabíječky mobilu nebo v počítači, magnety si náramek přitáhne a drží pro kvalitní nabíjení. Výdrž při používání je jistojistě týden v kuse, klidně i pár dní navíc, výrobce uvádí 14 dní. Nabíjení je rychlé, stačí hodinka a máte plnou zásobu.

Náramek nepodporuje telefonování, nemá ve výbavě mikrofon ani sluchátko, na displeji jen můžete hovory odmítat červeným sluchátkem. Další absenci máme u GPS, takže pro záznam trasy běhu nebo jízdy na kole musíte mít mobil po kapsách. Pokud byste potřebovali mít tyto funkce na ruce, sáhněte po klasických chytrých hodinkách, např. modely Huawei Watch GT2 a vyšší.

Band 6 je příjemně tenký a pro nošení ideální, díky absenci ostrých hran nepřekáží při oblékání ani sportu, neotravuje ani při spánku, když si dáte ruce pod hlavu ne polštář. V menu snadno najdete volbu Nerušit, aby se displej v noci nerozsvěcoval, co otočíte zápěstím. Jinak ve dne se tohle hodí, a šetří baterii, displej nemusí svítit neustále. U náramku chválím silné vibrace, které upozorní na nové události z aplikací, které povolíte v doprovodní aplikaci Huawei Zdraví v mobilu. Zde si počtete, jak kvalitně spíte, kolik jste toho ušli, kolik energie jste vydali za celý den, měsíc i rok. Jen musíte náramek stále nosit na ruce, aby byla data věrohodná.

 

S náramkem je sportování snadné, v menu najdete typ pohybu, třeba inline bruslení a zahájíte měření. Z mobilu se ukládá GPS trasa, senzory v náramku spočítají váš energetický výdej, vzdálenosti apod. I na jasném slunci se mi líbí kvalita displeje a jeho jas, na fotkách vidíte, že o nic nepřijdete i bez zastínění rukou. Povrch displeje se neupatlá ani mokrou rukou, voda po koupání odtéká a nehromadí se.

Díky vibracím i při jízdě na kole zjistíte, že vám někdo píše nebo volá, v notifikační liště u spodního okraje si přečtete pár prvních slov zprávy. Nelze na ně nijak reagovat, ale přehled máte, jestli musíte zastavit a vyřešit, nebo jedete v klidu dál. V menu funguje ovládání hudby ze Spotify, dokonce je tu volba vzdálená spoušť na focení selfíček na spárovaném mobilu.

Při monitoringu množství kyslíku, stavu stresu, kvality spánku, nonstop měření tepové frekvence získáte toli kdat, že procházení aplikací Zdraví je zajímavou náplní dne.

Snadno zjistíte, jak jste ve stresu v domácím prostředí nebo v práci, kdy se vám nejlépe usíná, kdy se probouzíte nebo vám vyskočí tepová frekvence do výšin. Pohyb v menu hodinek je snadnou záležitostí, tahy prstu doleva doprava se přehazují displeje s hodnotami, po stiku bočního tlačítka zabrousíte do menu s ikonami. Není co pokazit, v tomhle se vyzná každý.

Závěr

Na takto malém zařízení mě baví nejvíce kvalitní displej a dlouhá výdrž, kdy se opravdu nemusím obden shánět po nabíječce a lovit zásuvku. V porovnání s používáním mobilu je nošení náramku nenáročné, nepřijdete o žádnou notifikaci z mobilu, a navíc vám vše pěkně změří. Měření sportovních činností je pro mě bonusem navíc, na přední místa řadím právě analýzu zdravotního stavu uživatele.

Reklama