Huawei Color Band A1: fitness náramek v akci [recenze]

Reklama

Fitness náramek od Huawei vám změří každodenní aktivity, včetně chůze, běhu i spánku. Navíc je zcela voděodolný, upozorní na události a ještě změří intenzitu UV záření.

color_band_a1

Huawei Color Band A1 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Huawei Color Band A1 je fitness náramek, který za 1 990 Kč koupíte v černé barvě. Silikonový pásek drží elektronické srdce náramku spolehlivě, náramek sedí na jakémkoliv zápěstí. Pokud si seženete pásek jiné barvy, snadno jej vyměníte za standardní.

huawei_colorband_a1_6huawei_colorband_a1_5huawei_colorband_a1_1huawei_colorband_a1_2

Jen 100 g lehký náramek na ruce skoro neucítíte, můžete se s ním bez obav sprchovat a součástí balení je magnetická dobíjecí kolébka s microUSB konektorem. Počítejte s tím, že náramek v pohodě vydrží přes 14 dní nabitý, takže jednou za čas musíte kolébku najít a náramek nabít. Součástí náramku není displej a tlačítka, pouze barevná informační LED. Tu nakonec ani potřebovat nebudete, stav baterie snadno ověříte ve spárovaném mobilu.

huawei_colorband_a1_4huawei_colorband_a1_3

Pro využití náramku je třeba instalovat stejnojmennou aplikaci, testováno ve spojení s Huawei P9 Lite. V menu najdete možnost nastavení budíku, to vám náramek slabě zavibruje, osobně mne toto vůbec nedokázalo vzbudit. Právě slabé vibrace zjistíte při indikaci událostí (hovorů a zpráv), ve většině případů si jich ani nevšimnete. Jednoduchá aplikace nabízí přehled denních výkonů, měří se kroky, běh a spánek. Náramek obsahuje UV čidlo, které změří intenzitu UV, údaj berte jako hodně orientační.

color_band_a1_aplikacej_6color_band_a1_aplikacej_5color_band_a1_aplikacej_2

Bohužel se kroky počítají i při pohybu zápěstí při psaní na klávesnici, souběžně jsem měřil kroky v mobilu a náramek jich denně napočítal o 1/3 více. Co se týká měření spánku, ukazují se fáze hlubokého a lehkého spánku, rovněž bdění. I několik dní po sobě a měření na různých osobách však měření spánku ukazuje velmi podobné údaje, vypadá to na hodně orientační měření.

color_band_a1_aplikacej_4color_band_a1_aplikacej_3color_band_a1_aplikacej_1

Aplikace nenabízí možnosti exportu dat, uložení, nějaké přehledy a grafy (týden, měsíc apod.), nečekejte tedy nějaká velká statistická data. Náramek tak spadá na úroveň jakési hračky, kterou nosíte na zápěstí a dáváte tak vědět, že vás zajímá, kolik kroků ujdete, kolik naspíte a kolik uběhnete. S hodně velkou fantazií dle nálady vestavěného čidla…

Reklama