Huawei E372: oddaný služebník T-Mobile HSPA+ 42 [recenze]

Reklama

Už vás nebaví rychlost mobilního internetu v sítích 3G? Přestěhujte se do Zlína, Otrokovic nebo Mladé Boleslavi a kupte si tento modem od T-Mobile. Tak si užijete přenosu až 42 Mb/s!

Modem Huawei E372 je jediným modemem v nabídce operátora, který si rozumí se sítí DC-HSPA+ 42 (Dual Carrier). Jde také o jedno z mála zařízení, které s touto sítí komunikuje, za mobilní svět jde třeba také o Nokia Lumia 900. V HSPA+ 42 jde o ještě rychlejší přenosy, než v sítích HSPA+, kde se dosahuje až 21 Mb/s. Modem nestojí zrovna málo, ale pokud se nacházíte v lokalitě, kde takové pokrytí je, možná stojí za pozornost. Podle úvazku a MMP se dostanete i na 1 Kč, standardní cena je 3 499 Kč. Jak jsme již psali, tak T-Mobile spustil pokrytí HSPA+ 42 ve Zlíně, Otrokovicích a Mladé Boleslavi, nicméně od 3. čtvrtletí bychom se mohli dočkat v Brně, Liberci a Českých Budějovicích, tak uvidíme.

Jak se v tom vyznat? HSDPA, HSUPA, HSPA+, to vše objasní náš odborný článek.

Modem Huawei nejvíce připomíná přerostlý flashdisk, logo výrobce doplňuje neviditelná LED. Ta poblikává zeleně nedaleko loga, když modem najde pokrytí. Pod krytkou se do modemu dává SIM, pokud vložíte i microSDHC kartu, můžete jej využít jako USB disk se vším všudy. Modem po připojení najde počítač, nainstaluje ovladače a automaticky se z vnitřní paměti modemu spustí instalace programu Web’n’walk.

 

Ten modem ovládá, udává statistiky o připojení, umí nastavit připojení pouze přes 3G, EDGE, GPRS. Modem se připojuje k té nejrychlejší síti. Statistiky se mohou mazat, nebo ukládat, evidují přenesená data, dobu připojení. Posílat se dá SMS i na uložená čísla kontaktů. Jako bonus výrobce přibalil malou šňůrku do příslušného otvoru, nic víc k mobilnímu internetu nepotřebujete. Pro místa se slabším signálem se ještě bude hodit konektor externí antény pod krytkou na boku modemu. Když budete mít aktivovaný správný datový tarif, tak bude chvíli trvat, než vyčerpáte FUP.

Reklama