Huawei FreeBuds 3i: jak na aktivní ticho [recenze]

Reklama

Huawei dalším modelem bezdrátových sluchátek dokazuje, že si s hlukem neláme hlavu. Vy si můžete užít parádní poslech s vydatnými basy.

Huawei FreeBuds 3i navazují na loňský úspěšný model Freebuds 3, které se nám moc líbily při používání. Designem na ně opět navazují, nicméně letošní novinkou je hlavně upravená konstrukce, do ucha se už vkládají příjemné silikonové nástavce a nikoliv holý plast. Díky nim sluchátka spolehlivě drží při chůzi i běhání, v balení je na výběr z různých velikostí pro přizpůsobení. Sluchátka v bílé barvě sedí perfektně do výřezů v pouzdře, jejich dobíjení indikuje barevná LED. Samotné pouzdro se nabíjí USB-C, opět nechybí vnější LED, bezdrátové nabíjení narozdíl od předchozího modelu není podporováno. Zavření pouzdra potvrzuje magnet, pouzdro se ani omylem samo neotevře. Oblé tvary pouzdra nahrávají nošení v kapse, nikde nic netlačí. A to má na délku skoro 80 mm.

Muší váha sluchátek jen pár gramů je zcela zanedbatelná při každodenním nošení, hladký design nijak netlačí na ucho. Konstrukce odolá potu a vodě dle normy IPX4, sluchátka mají na výšku asi 40 mm, vnější část je určena pro dotykové ovládání. Podržením prstu na dotykové plošce se zapíná a vypíná aktivní rušení hluku (to potvrdí anglický hlas), poklepání pak může posunout skladbu dále nebo ťuknutím poslech zastavíte. Funkce plošek se dají zcela vypnout. Aktivní rušení hluku je skvělou funkcí, hodí se takřka všude – v MHD, na rušné ulici, v hlučném prostředí kanceláře… Hudba se může automaticky zastavit při vyndání sluchátka z jednoho ucha, nebo nemusí. Freebuds 3i obsloužíte snadno v aplikaci AI Life, v níž se párují další wearables. Aplikaci k používání sluchátek ale vůbec instalovat nemusíte, budou hrát hned po spárování.

Samotný poslech je parádní záležitostí, nechybí hluboké basy, o které se postará 10mm měnič. Hrát může třeba jen jedno sluchátko a druhé může odpočívat v pouzdru. Ohledně výdrže můžete být také v klidu, sluchátka dají přes 3 hodiny na jedno nabití, při pobytu v pouzdře i přes 10 a více hodin. V praxi budete nabíjet, jak si vzpomenete, stav nabití pouzdra prozradí změna LED na oranžovou a pak červenou. Novinka Huawei se začne prodávat za pár týdnů, na webu CZC se očekává start 17. 6. za cenu pod 3 000 Kč.

Obslužná aplikace AI Life

Reklama