Huawei FreeBuds 4i: aktivní ticho za 2 000 Kč [recenze]

Reklama

Bílé, černé i červené. Takové můžou být vaše nová sluchátka s ANC od Huawei, které umí dobře zahrát do uší, odolají potu a ještě podporují dotykové ovládání. Jak hraje tohle příjemné hudební překvapení?

Huawei FreeBuds 4i jsou nové True Wireless špunty s uzavřnou konstrukcí a „tyčinkou“, která podporuje dotykové ovládání. Dobíjecí pouzdro připomíná malý oblázek s nejdelším rozměrem asi 60 mm, menší rozměr je pak asi 45 mm. Stylový hladký design vynikne ve všech dostupných barvách, v naší testované černé vypadají sluchátka velice dobře. Dámy sáhnou spíše po bílé nebo atraktivnější červené barvě, všechny mají stejnou cenu 1 999 Kč (např. Alza).

Hladké poudro dostalo výrazný nápis Huawei, po otevření pouzdra se rozsvítí drobná LEDka pod ním (indikuje stav nabití pouzdra). Pravá strana nabízí párovací tlačítko (přidržením začnete párovací proces), dole je pak nezbytný USB-C konektor. V balení je kromě USB-C kabelu (k černým sluchátkám je bílý…) ještě dva páry silikonových adaptérů do uší. Mým uším však spolehlivě vyhověly již nainstalované se střední velikostí. Odolnost konstrukce píše IPX4, tedy proti stříkající vodě pod různým úhlem, stejně tak vlhkým rukám, potu, rozhodně nenořovat do vody či běhat lijáku.

Konstrukce špuntů je opět s hladkým povrchem jako pouzdro, z něj se vyndávají trochu ovtížně, na svém místě drží spolehlivě díky magnetům. Rozhodně se nestane, že by se špunty z pouzdra „vysypaly“ po otevření víčka. Tyčinka sluchátka měří asi 36 mm na délku a při nošení nijak nepřekáží. Místo napojení na reproduktor slouží jako dotyková ploška pro ovládání a přepínání režimů aktivního rušení hluků ANC. Dvakrát poklepete a hudba se spustí/pozastaví. Déle podržíte a přepínáte ANC režim – aktivní rušení – režim awareness – off. Režim ANC funguje hodně dobře, i na hlučné ulici špunty tlumí (i díky konstrukci adaptérů v utěsněném zvukovodu), režim awareness zesiluje třeba mluvící osoby kolem vás i zvuky aut, aby vás něco nepřejelo u silnice či na přechodu. Škoda, že nezbyla funkce na posun skladeb dopředu a dozadu, to musíte vytáhnout mobil.

Kvalita poslechu je na cenovou relaci dostačující, měniče průměru 10 mm se snaží a spokojený jsem byl při poslechu hiphopu, house music i zpívaného českého folku. Jakmile vyndáte jedno sluchátko z ucha, hudba se pozastaví. Osobně mám tento typ sluchátek v oblibě a pro moje potřeby poslechu u počítače, cestou do kanceláře či na nákup mi vždy vyhověly. A díky mikrofonu snadno vyřídíte hovory. S výdrží to je také dobré, podle výrobce má být celkem 22 hodin, kdy 12 hodin dodává nabíjení pouzdrem a 10 hodin má být bez ANC. Jelikož je to se zapnutým ANC lepší poslech, počítejte asi s polovinou.

Huawei FreeBuds 4i patří mezi zajímavé modely s ANC s dostupnou cenou do 2 000 Kč. Povedl se jejich design, ergonomie i podání zvuku, pochválím i částečnou odolnost proti vlhkosti. Výdrž asi 5 hodin s ANC se dá bez problémů tolerovat, pouzdro navíc tuto dobu snadno doplní.

Reklama