Huawei FreeBuds 5i: pohádkové ticho pokračuje [recenze]

Reklama

Nové true wireless špunty Huawei navazují na to nejlepší z předchozích modelů a přidávají i vylepšení. Budete v kapse nosit modrý, černý nebo bílý oblázek?

Huawei FreeBuds 5i patří do rodiny výkonných špuntů FreeBuds, které přicházejí v posledních letech. Výrobce tamhle upraví pouzdro, tam zase tvar špuntů. tu zase přidá na výkonu nebo poladí ANC. Výsledkem je stále lepší poslech hudby a kvalitnější hovory, to vše z drobných špuntů, které se skoro ztratí v ruce. Nové FreeBuds 5i koupíte ve třech barevných variantách, na test jsme dostali andělsky bílé s hladkým povrchem. Modré a černé jsou drobně tečkované a mají více připomínat kamínky, oblázky. Startovní cena 2 399 Kč na eshopu Huawei vypadá hodně zajímavě. 

Sluchátka najdete zavřená v pouzdře, které se spolehlivě zavírá a dobíjí se USB-C konektorem. Huawei ukazuje, že baterie pouzdra podpoří celkovou výdrž na 28 hodin, samotná sluchátka zahrají 4 hodiny v kuse (a to je stačí 15 min nabít). Vždy měřeno bez ANC. S ANC to bude tak na polovině, což je rovněž slušné. Nabití indikuje vícebarevná LED, po otevření pak dalěí dvě LED u každého ze sluchátek.

Špunty z pouzdra nevypadnou, drží je magnety a tak se také dobíjí. Tvar sluchátek nahrává pohodlnému nošení, žádná ostrá hrana, muší hmotnost, výměnné silikonové nástavce do zvukovodu. IPX4 je odolnost proti stříkající vodě a potu, špunty snesou mokré ruce i lehký deštík a vlhko. Vnější „tyčinka“ má na výšku cca 28 mm, její součástí je podpora dotykového ovládání gesty. Klepnutím posouváte skladby, přeskakujete, tažením nahoru a dolů řídíte hlasitost.

Sluchátka se párují prostřednictvím bluetooth a aplikace AI Life. V ní uvidíte klasicky stav nabití, zapnutý režim ANC i nastavení/vypnutí dotykových gest. Aplikace je v češtině, takže žádný problém s ovládáním. Nasazení sluchátka indikuje přehraný zvuk, poslouchat můžete i jedno sluchátko bez druhého.

Kvalita poslechu je i díky utěsnění zvukovodů dostatečně hlučná, z 10mm měničů si užijete mohutné basy, zapnuté ANC pak vás odřízne od okolí. Výrobce udává útlum 42 dB proti okolí. ANC lze upravit na tři úrovně výkonu, můžete jej vypnout i ponechat pronikat zvuky okolí. V mém případě preferuji nejvyšší ultra režim ANC a máte klid.

Závěr

Huawei FreeBuds 5i  jsou fajn parťáky do hlučných míst, kdy chcete být na příjmu na hovory nebo si užít poslech oblíbené hudby. Výdrž několik hodin na jedno nabití neřešíte, pokud je budete dávat do pouzdra, které má energie na rozdávání. Hudební produkce je na velmi dobré úrovni, potěší výkon na hlasitosti.

Reklama