Huawei FreeBuds Pro 2: když vám hučí v uších [recenze]

Reklama

Všude kolem vás je otravný hluk, křičí děti, mluví kolegové a nebo soused rekonstruuje byt? Nasaďte nové špunty Huawei, jejichž ANC vymaže hluk z vašich uší.

Huawei FreeBuds Pro 2 jsou následovníky FreeBuds Pro (naše recenze), od nichž berou inspiraci v designu špuntů i pouzdra. Rozdíly tu však samozřejmě jsou, máme tu odonost IP54, kompletně dotykové ovládání, vylepšené podání do reproduktorů a výkonnější ANC. Aktuálně jsou za 4 990 Kč v předprodeji na eshopu Huawei v bílé, šedé a modré variantě. Jako dárek dostanete náramek Huawei Band 7.

Špunty se vkládají do zvukovodů, který náležitě ucpou a vy se můžete věnovat poslechu. Pokud by vám silikonové adaptéry neseděly, v krabičce najdete ještě velikosti S a L. Malý oblázek představuje dobíjecí pouzdro, které na magnetech drží špunty uvnitř a stále nabité. Kompletní výdrž s pouzdrem je 30 hodin, tedy stejně jako předchůdce. Párování je bez problémů, přes bluetooth v aplikaci AI Life sluchátka hned spárujete.

Konstrukce sluchátek je velmi podobná jedničce, opět je na vnější straně prostor pro dotyky a stisknutí, jednoduše přepnete režim ANC, posunete skladbu nebo ovládnete hlasitost tažením prstu. Chce to trochu cviku, ale naučíte se to rychle a není nutné vyndávat mobil z kapsy. Dobrou zprávou je norma krytí IP54, tyto špunty zvládnout déšť i pot, pobyt v prašném prostředí.

Aplikace AI Life přináší řadu možností nastavení špuntů a kvality poslechu. Navíc je kompletně v češtině, tak se neztratíte. Kromě úpravy ovládání špuntů volíte vlastní ekvalizér nebo sáhnete po přednastavených, líbí se mi ten basový. Při poslechu si užijete plnotučný zvuk a hlavně s dostatečnou hlasitostí, takže vás nebude trápit nějaký hluk kolem vás. Novinka totiž umí ANC vymazat 47 dB okolního ruchu, což je o 7 dB více než první model. Pokud chcete něco slyšet (třeba hluk aut u přechodu), zvolte režim Zvuky okolí (Awareness). Vaši volbu potvrdí anglický hlas ze špuntů.

Kvalita spojení s mobilem je na jedničku, hrát může jen jedno sluchátko, pokud vám to vyhovuje. Velmi dobře hodnotím volání, kdy ani na hlučné ulici druhá strana nepoznala, že kolem mě jezdí auta. Mikrofony tak vykonávají dobrou práci.

Závěr

Huawei FreeBuds Pro 2 jsou povedená sluchátka pro každodenní použití, která z uší nemusíte sundávat díky pohotovému dotykovému ovládání. Nezklamou při telefonování, potěší u poslechu hudby jakéhokoliv žánru. Velmi dobře pracuje ANC s eliminací ruchů okolí, ať jste kdekoliv. A plusem na závěr je srozumitelná řídící aplikace AI Life.

Reklama