Huawei FreeBuds Pro – ještě větší ticho, ještě lepší zvuk [recenze]

Reklama

Další díl na téma aktivní rušení hluku a skvělý poslech hudby je tu. Nejnovější bezdrátové špunty Huawei dokazují, že patří mezi špičku.

Huawei FreeBuds Pro navazují na úspěšné bezdrátové modely Freebuds 3 skvělé Freebuds 3I. Inovace se opět týkají nejen designu sluchátek a pouzdra, ale hlavně hardwarové výbavy pro ještě kvalitnější poslech a odhlučnění. Sluchátka se prodávají za 4 990 Kč v bílé (ceramic white), šedostříbrné (silver frost) a dorazit by měla i černá. Objednat se dají na eshopu Huawei, po registraci mailingu dostanete 500 Kč slevu. Na test nám dorazily právě v provedení silver frost, v reálu jde o vysoce lesklou šedou.

Sluchátka bydlí v nabíjecím pouzdru, které připomíná oblázek s rozměry cca 70 × 50 × 25 mm. Povrch je příjemně matný, materiálem je samozřejmě plast. Uvnitř je baterie 580 mAh pro trojité dobití sluchátek. Nabití pouzdra indikuje LED (můžete USB-C kabelem i na Qi nabíječce), stejně tak dobíjení sluchátek. Ty jsou v pouzdru v bezpečí, kryt pouzdra drží na své místě, samotná sluchátka pak také, díky magnetům. Podle výrobce je výdrž sluchátek 4 hodiny s aktivním ANC, a 7 hodin s vypnutým. Pro hlas pak 2,5 hodiny s ANC a 3 hodiny bez něj. V praxi se dá těmto údajům věřit, při používání sluchátek pro cestu do práce a z práce, občasníém poslechu ve volnm čase, jejich transportu v dobíjecím pouzdru v čase nepoužívání jsem je nabíjel tak jednou týdně.

Hladké tvary pouzdra a hlaviček sluchátek k sobě skvěle ladí, někdy trochu zlobí při vyjímání z pouzdra. Je dobré na to najít cvik, prstem si sluchátko přizvednout a vytáhnout, při uchopení špičkami dvou prstů sluchátka zapadají zpět do pouzdra. Po vyjmutí hned zjistíte změny v designu – máme tu hranaté tvary, kompaktnější konstrukci, to vše ladí s horní kulatou částí a stejnobarevným silikonovým nástavcem. Ty můžete měnit hned ve třech velikostech, mě vyhovují ty největší pro dokonalé utěsnění a pohodlné dlouhodobé nošení.

Plastové špunty téměř nic neváží, pouze 6 g každý, hladký plast netlačí na ucho. Nožka sluchátka má délku asi 26 mm, tloušťku 5 x 6 mm a ukrývá dotykové ovládání. Dlouhým stiskem zvolíte hlavní režim ANC (aktivní rušení hluku) nebo režim Awareness (propustí zvuky a mluvené slovo), dále ovládnete gesty přehrávač včetně ovládání hlasitosti. Tahy prstů nahoru a dolů se reguluje hlasitosti,  poklepáním spustíte/pozastavíte přehrávání/přijmete, ukončíte hovor, dvojité poklepání skočí na další skladbu, trojité o jednu zpět. Moje prsty používám hlavně na aktivaci ANC a posun o skladbu dále, gesta se dají snadno zafixovat, fungují na obou sluchátkách stejně.

Pro párování vystačíte s bluetooth, můžete nebo nemusíte instalovat aplikaci Huawei AI Life pro správu nastavení sluchátek. Sluchátka ale lze používat i bez ní. Sluchátka umí fungovat nezávisle na sobě, dá se třeba volat nebo poslouchat hudba pouze do jednoho a druhé dobíjet. Dále sluchátka poznají, jestli jsou nasazená nebo nikoliv, poslech se sám pozastaví. Upravená konstrukce sluchátek umožnila instalaci větších měničů s průměrem 11 mm, o synchronizaci hudby z mobilu do obou se stará čip Kiri A1. Pro hovory tu jsou tři mikrofony pro zachytávání hlasu na hovory a vyrovnání okolního ruchu. V praxi suchátka zvládají vítr, městský hluk, i volání v MHD, druhá strana ani nepoznala, že mluvím například za jízdy v hlučné tramvaji.

Kvalita poslechu je na vysoké úrovni, připravte se na dávkované basy, dobré středy i výšky. Pozitivně mne překvapila kvalita lidského hlasu při volání, je to velice věrný zážitek. Úroveň ANC je velice dobrá, sluchátka se snaží úspěšně vyrovnat s různým typem hluku v okolí a vy máte klid na poslech. Režim Awareness propustí lidské hlasy do poslechu hudby, uslyšíte tak zvuky aut a MHD, aby vás třeba něco nesrazilo.

Sluchátka Huawei FreeBuds Pro lze doporučit pro každodenní poslech díky pohodlné konstrukci, hudebnímu výkonu i dobře fungujícím režimům ANC. Určitě nezklamou výdrží a na chuť přijdete i jejich dotykovému ovládání.

Reklama