Huawei Honor 2: jasná hvězda s HD displejem [test]

Reklama

Přestože nemáme v rukou novinku pro letošní rok, stále stojí Honor 2 za pozornost díky hardwarové výbavě se 4jádrovým procesorem, 1 GB RAM a povedeným 8Mpx snímačem.

Huawei Honor 2

Rozměry: 134 × 68 × 11 mm, 145 g
Displej: 4,5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei Honor 2 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Huawei Honor 2 je v prodeji již více než rok a i v současnosti má stále co předvádět. Pokud na vás neudělá dojem konzervativní konstrukce v tmavém odstínu, tak se vám budou líbit pogumovaná záda. Telefon se lépe drží v ruce a neklouže na podložce. Huawei integrovalo solidní velikost displeje 4,5 palců a hlavně nechybí IPS technologie a vysoké rozlišení HD. Obraz je krásný jemný a dobře čitelný i pod úhly.

HuaweiHonor2_1HuaweiHonor2_4

Nad displejem nechybí přední kamera a výrazná informační dioda hned vedle. Senzorová tlačítka pod displejem umí bíle svítit, i tak jdou dobře vidět díky bílým popiskům. Pogumovaný zadní kryt nabízí dvojici stereoreproduktorů, hrají dost nahlas, i když na nich telefon leží.

HuaweiHonor2_3HuaweiHonor2_2

Vzadu nepřehlédnete 8Mpx snímač a dokonce dvojitý LED blesk. Fotky z mobilu jsou krásné i za příliš jasných podmínek bez přepalů, barvy sedí a ostrost po celé ploše taktéž. Video 720p se rovněž povede vždy, ovšem by se hodil nějaký stabilizátor.

720p video z Huawei Honor 2

Vnitřní paměť ukazuje 8 GB, po spuštění zbývá asi 4,5 GB, ovšem na řadu mohou přijít microSD karty. Android 4.2.2 pohání 4jádrový procesor 1,4 GHz a 1 GB RAM, tedy dostatek pro hladký chod systému, programů a nových her. Jak jsme u Huawei zvyklí, grafika je upravena do prostředí EmotionUI 1.6,  v liště tak najdete přepínače, zajíamvě vypadá zamykací obrazovka a výrobce přidal i nějaké svoje widgety s počasím atd.

Ukázkové fotky z Huawei Honor 2

HuaweiHonor2_foto_4HuaweiHonor2_foto_3HuaweiHonor2_foto_2HuaweiHonor2_foto_1

 

Huawei Honor 2 má stále co ukázat, i když nemá nejnovější Android. Spolehlivý hardware neudělá ostudu, pochvalu zaslouží fotoaparát. Za zmínku stojí pevná konstrukce, pogumovaný kryt i silná informační dioda.

Reklama