Huawei Honor fotí a natáčí: je libo HDR záběry?

Reklama

Novinka od Huawei má v základní výbavě aplikace pro focení funkci HDR. Její aplikací můžete výrazně ovlivnit kvalitu záběrů, které se skládají z více částí. Telefon zvládá natočení 720p videa, bohužel snímač nepodává prvotřídní výkony.

Huawei Honor má od výrobce 8Mpx snímač s autofokusem a jedinou bleskovou diodou. Poznámka HD u objektivu napovídá přítomnost technologie HDR. HDR neboli High Dynamic Range je funkce, která zvýší dynamický rozsah fotografií. Jednoduše řečeno, z více záběrů s různými expozicemi se skládá výsledný. Dá se tak získat fotka s výraznými stíny i jasy.

HUAWEI U8860 Honor lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Máte zájem o Huawei Honor? Sledujte naše videopreview.

Funkce se musí aktivovat, což pak potvrzuje logo HDR na displeji. Po stisku spouště se objevuje hláška „Ukládání HDR“ a mobil asi 2 sekundy pracuje. V tento okamžik doporučuji s mobilem co nejméně hýbat, aby byla složená fotka ostrá. Testovací záběry ukázaly, že HDR jde poznat hlavně za zhoršeného světla v podvečer, v jasném počasí asi nemá smysl jej používat. Honor vždy uloží jednu fotku a poté tu složenou s poznámku *_hdr.JPG. Podívejte se sami na srovnání, co na HDR v Huawei říkáte?

Huawei Honor – fotogalerie (HDR vpravo)

Huawei Honor na fotkách bohužel ukazuje, že snímač ostří hlavně v levé střední části a zbytek nechává rozostřené. S věrností barev moc nebojuje, problém není makro. Tady jsou další „běžné“ fotky.

Huawei Honor – ukázkové 720p video

Reklama