Huawei Honor: více jader není potřeba (recenze)

Reklama

Čínskou novinku honosí dlouhá výdrž, velmi dobrá konstrukce a dostačující výkon pro bezproblémové využití Androidu. Výrobce přidal zajímavé aplikace a dokonce HDR fotoaparát. Honor by se měl dobře prodávat, vždyť téměř nemá konkurenci!

Huawei Honor představuje příjemné překvapení v záplavě drahých vícejádrových Androidů. Snesitelná cena ladí s dobrou konstrukcí, řadou vychytávek, hladkým chodem systému a především delší výdrží než obvyklý den dva. Čínský hrdina není superman, takové ambice si ani nedává, v každém případě jde o spolehlivý stroj, i když se pár nedostatků samozřejmě vždy najde.

Huawei Honor jsme se již věnovali:

Kapitoly článku:

 1. Cena, konstrukce, video z vybalení a prostředí
 2. Displej, baterie, hardware, systém, fotoaparát, parametry, závěr

Cena

Když je řeč o ceně, musíme se podívat na konkurenci. Honor startuje na 7 500 Kč, prodává se ve dvou barevných provedeních – bílé a testované černé. Mobilu se 4″ TFT displejem a 1,4GHz procesorem se může postavit bestseller HTC Evo 3D, ten však v oficiální distribuci skoro neseženete. Když pár stovek přidáte, koupíte Sony Ericsson Xperia Arc S s větší operační pamětí, lehčí konstrukcí. Pro zajímavost můžu zmínit i vlastní stáj, model Huawei Ascend G300 se skvělou cenou od 4 000 Kč. Tady se však nachystejte na menší baterku, horší fotoaparát, pomalejší procesor. Podobně úsporně vybavený je i LG Optimus Black s cenou pod 6 000 Kč. Když snesete menší displej, pořídíte si levnější Samsung Galaxy W. Jak je vidět, tak Honor si našel zajímavou pozici na trhu!

HUAWEI U8860 Honor lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Proč koupit?

 • Dlouhá výdrž baterie
 • Solidní zpracování konstrukce
 • Displej lze číst i na přímém slunci
 • Výkonný hlasitý reproduktor (hovory i zvonění)
 • Informační dioda na čelní straně
 • Plasticky zvýrazněný zadní kryt
 • Citlivý mikrofon a hlasitý reproduktor hovorů

Video z vybalení + prostředí Androidu 2.3

Konstrukce

Ve zkratce – Honor vypadá k světu. Pevná plastová konstrukce není zbytečně přerostlá, hmotnost 135 g řadím k mírně nadprůměrné. Za větší baterii to určitě stojí, o ní níže. Hladký čelní plast bohužel není Gorilla Glass, toť daň za nižší cenu. Při silnějším zmáčknutí na displeji spatříte duhová kolečka. Střídmý vzhled narušují čtveřice senzorových tlačítek. Jsou podsvícená bílým světlem, svícení někdy zlobí, ve tmě se neaktivuje, ve dne jej samozřejmě nespatříte, jak vše řídí světelné čidlo.

Pohasíná po asi 3 sekundách, takže většinou tlačítka lovíte po tmě. Vedle přední kamery u loga výrobce Huawei přidává informační diodu. Jak funguje? Modrým blikáním prozradí nové události na Facebooku, zeleně novou SMS, žlutě svítí při dobíjení. Dioda se prostě hodí! Boky mobilu nepatrně převyšují plochu plastu displeje, takže při otočení neleží přímo na podložce.

Dvojtlačítko hlasitosti dostalo své místo tentokrát na levém boku; pravý je zcela holý. Postrádám tak spoušť fotoaparátu. Spodní strana nabízí microUSB slot, nahoře pak mobil zamknete a připojíte ke sluchátkům. Zadní kryt se musí od těla mobilu vypáčit díky drobnému prolisu v levém spodním rohu, kam patří třeba váš nehet. Že drží na svém místě pevně, vidíte na videu výše. Zadní strana kupodivu nijak nenudí, zdrsnění plastickým rastrem je na omak příjemné, nechytá otisky, už tu ale nemáme gumový povrch.

Výrazné logo Huawei budete ukazovat okolí při hovoru, stejně tak se pochlubíte 8Mpx čočkou fotoaparátu a jednou LED. Hlasitý monoreproduktor dostane pochvalu za čistý a zřetelný zvuk, Huawei snad nejde přeslechnout. Pod krytem se ukryla na mobilní poměry obří baterie s kapacitou 1 930 mAh a až po jejím odstranění máte přístup k microSDHC slotu a SIM. Žádnou kartu od výrobce nedostanete do začátku.

Kapitoly článku:

 1. Cena, konstrukce, video z vybalení a prostředí
 2. Displej, baterie, hardware, systém, fotoaparát, parametry, závěr

Reklama