Huawei má v mobilech AI, která odhalí poruchy zraku

Reklama

Huawei nedávno představilo funkci Track AI, která umí rychle odhalit začínající poruchy zraku u dětí. Výrobce se pyšní, že telefon s umělou inteligencí zvládne odhalit i věci, které nespecializovaný lékař přehlédne.

Test má podobu speciální aplikace, která se jmenuje DIVE (zkratka z anglického Devices for an Integral Visual Examination). Ta funguje v podstatě stejně jako vyšetření u očního lékaře. Na displeji se zobrazují nejrůznější obrazce, které musí vyšetřovaný „pacient“ pozorovat. Z pohybů a změn jeho očí, které přístroj snímá čelní kamerou, se pak vyvozují diagnózy.

Údaje shromážděné z pohledu pacienta zpracují smartphony Huawei P30 PRO nebo P30 pomocí algoritmu Huawei HiAI k identifikaci potenciálních indikátorů zrakového postižení. Ostatní totiž nemají dostatečný výkon k provedení náročných výpočtů.

Track AI představuje snadno použitelné, přenosné a cenově dostupné zařízení k identifikaci těchto problémů. Systém založený na umělé inteligenci je určený na diagnostiku raných příznaků poškození zraku u dětí. Tvůrci uvádějí, že použití je možné u dětí od věku šesti měsíců. Novinka je výsledkem spolupráce s předními lékařskými výzkumnými institucemi IIS Aragon a DIVE Medical.

Reklama