Huawei Mate 30 Pro: 5G mobil se superfoťákem

Reklama

Huawei před pár dny opět potvrdil, že patří mezi technologickou špičku. Telefon má nový procesor Kirin 990 s podporou 5G, 4násobný fotoaparát a displej přetékající přes hrany.

Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro jsou dvě hlavní novinky letošního podzimu u čínského výrobce. Stylový telefon má rozměry 158,1 × 73,1 × 8,8 mm s hmotností těsně pod 200 g, čelní pochu ovládl displej AMOLED s velikostí 6,53 palců u modelu Pro. Díky tomu, že je displej roztažažený k okrajům, tu nemám téměř žádné rámečky, kromě výřezu pro čelní kameru s rozpoznáním 3D obličeje a nezbytné senzory. Na bocích chybí tlačítka, hlasitost se reguluje například tahem prstu. Pod displejem čeká čtečka otisků prstů, celá konstrukce pak odolá vodě a prachu dle normy IP68.

Systém Android 10 pracuje s procesoren Kirin 990, který může mít 5G modem pro ultrarychlé sítě. Telefon bude také ve verzi jen se 4G podporou. V systému chybí podpora Google služeb, za což může obchodní politika USA. Telefon se bude prodávat s vlastní plaformou. Prostředí by se mělo dát ovládat gesty rukou před přední kamerou. Další výbava zahrnuje 8 GB a 256 MB paměti, paměťová karta je jako u Mate 20 speciální nanoSD. Podobně jako u předchozího Mate 20 tu máme podporu reverzního nabíjení jiných zařízení z baterie mobilu, v mobilu je baterie s kapacitou 4 500 mAh s podporou rychlého nabíjení.

Hlavní důraz výrobce kladl na fotoschopnosti, hlavní snímač má 40 Mpx, druhý má stejně 40 Mpx, společně umí produkovat širokoúhlé záběry, třetím fotoaparátem je 8 Mpx jako teleobjektiv. Podobně jako u Mate 20 tu máme klasický a digitální s velkým přiblížením. Určitě potěší video 4K při 60 záběrech za sekundu, včetně ultrazpomalených efektních videí.

Jak je patrné z grafiky, novinka bude v několika barvách – v černé, zelené, stříbrné, fialové a oranžové. Startovací cena je 1 099 eur (verze 8 GM RAM + 256 GB), 5G verze je za 1 199 eur, tedy kolem 30 000 Kč.

Reklama