Huawei Mate 40 Pro – sebevědomí mu nechybí [recenze]

Reklama

Top výbava ukrytá ve velkém telefonu se skvělým AMOLED displejem. To je stručná charakteristika Huawei s výkonným fotoaparátem a podporou svižného 66W nabíjení.

Huawei Mate 40 Pro patří na vrchol nejen výbavou v čele s fotoaparátem Leica, ale také díky ceně 34 tisíc korun v oficiálním eshopu Huawei. Telefon mezi jinými rozhodně nepřehlédnete, nejen kvůli rozměrům, ale hlavně originálnímu vzhledu zadní strany s kruhovým modulem s fotoaparáty. Testovali jsme perleťově bílou s matným povrchem, koupit můžete také černou. Perleťová háže duhové odlesky na světle a dle mého názoru vypadá lépě jak tradiční černá.

Telefon je v ruce určitě cítit, rozměry jsou 162,9 x 75,5 x 9,1 mm při hmotnosti 212 g, velkým plusem je IP68 pro ochranu před vodou a prachem. Mobil je díky kovovému rámu splehlivě pevný, rád se schová do kapsy bundy nebo kabelky, vždy o něm budete vědět. Displej je skvěle velký 6,76palců, AMOLED technologie přináší perfektní podání černé barvy, samozřejmostí je obnovovací fekvence 90 Hz pro plynulý obraz. Displej je pěkně roztažený s minimálními rámečky, navíc se lomí do stran. Vše je plynulé a stylově ladné, takový telefon je radost ovládat. Průstřel v levém horním rohu poskytuje duální selfie kameru, počítejte se spolehlivým 3D skenerem obličeje na bleskové odemykání mobilu. Součástí displeje je čtečka otisků prstů s rychlou odezvou, snímač tak nehyzdí nějaký bok nebo záda mobilu. Displej nabízí parádní obraz za různých podmínek, vždy něco uvidíte ve vysoké kvalitě zobrazení.

Levý bok je zcela prázdný, napravo sídlí červeně označený zámek mobilu, a stříbrný ovladač hlasitosti. Nahoře je kromě infraportu druhý mikrofon a reproduktor, zajímavější je to na spodní straně – slot 2x nanoSIM, USB-C a další hlasitý reproduktor – poslech zvuků a hudby je rovněž skvělým zážitkem. Do USB patří přibalená sluchátka, jejichž kvalita není reprezentativní, hodila by se rovnou bezdrátová. V balení najdete i ochranné průhledné silikonové pouzdro, ale je určitě škoda mobil schovávat, záda jsou na pohled velice atraktivní bez něj. V krabičce je také větší nabíječka s výkonem 66 W pro rychlo nabíjení, součástí je kompatibilní USB-C kabel. Nabíjení je velice rychlé, opravdu za necelou hodinu máte plnou kapacitu z nuly na 4 400 mAh nabitou. Výdrž je určitě více jak jeden den, pokud se omezíte s používáním mobilu, zvládnete přežít víkend. Pokud si koupíte podporovanou nabíječku, můžete dobíjet bezdrátově také rychle až 50 W.

Až magické okruží na zádech obsahuje hlavní snímač 50 Mpx, ultraširoký : 20 Mpx, teleobjektiv 12 Mpx, LED blesk a nezbytné logo Leica. Taková sestava produkuje skvělé fotky za různých podmínek, včetně makrofotek a stabilních 4K videí. Pro focení můžete použít jednoduchým měničem digitální zoom, optický zoom a hybridní zoom, telefon se dá použít jako dalekohled, na dálku si přečtete značky na autech a uvidíte nečekané detaily, podívejte se od galerie.

Huawei je telefonem pro každou příležitost a tak mu není cizí třeba podpora nových 5G sítí díky procesoru Kirin 9000 5G. Android dále upotřebí pohání 8 GB RAM a hodí se 256 GB vnitřní paměti (lze doplnit tovární paměťovou kartou).  Po spuštění stačí přihlášení k Huawei ID a objeví se zálohované kontakty a nastavení. Prostředí Androidu je přehledné, je tu podpora ovládání gesty – skoro náhodou jsem objevil pohodlné ovládání hlasitosti tažení prstu na hraně. Aplikace se jinak instalují z App Gallery. Samozřejmě tu opět není podpora Google Play obchodu a aplikací, musíte na to jít oklikou instalacemi přes aplikaci Petal Search. Pak můžete využít pohodlně třeba Facebook a Whatsapp.

U Huawei Mate 40 Pro mne jako fanouška služeb Google mrzí jejich nativní absence, ale v každém případě se jedná o velice kvalitní telefon po stránce konstrukce, hardwaru a výkonu. Nadchne rychlým nabíjením, kvalitními fotkami a videem! 

 

Huawei Mate 40 Pro – fotogalerie

ultraširoký – normální – optický zoom – hybridní zoom  

ultraširoký – normální – optický zoom – hybridní zoom 

ultraširoký – normální – optický zoom – hybridní zoom 

běžné záběry

Huawei Mate 40 Pro – 4K video

Reklama