Huawei Mate P40 Pro – brutální výkon procesoru i fotoaparátů

Reklama

Nová vlajková loď výrobce je v předprodeji, uspokojí hravě nejvyšší nároky na výkon, design i kvalitu fotografií a videí. Bohužel opět chybí podpora služeb Googlu.

Huawei Mate 40 Pro navazuje na minulý model Mate 30 Pro, opět tu máme kruhový design a nejlepší hardware Huawei. Letošní novinka vyjde v předprodeji od 23. října do 11. listopadu na 33 999 Kč. Současně se může hodit dárek – voucher v hodnotě 3 000 Kč a bezdrátová sluchátka FreeBuds Pro. K objednání je na firemním shop.huawei.com.

Konstrukce s OLED displejem 6,76 palců je odolná dle normy IP68 proti vodě a prachu, konstrukce má tradiční černou nebo tajemnou ledově bílou barvu. Velikost je přiměřená – 162,9 × 75,5 × 9,1 mm a hmotnost 212 g. Android 10 pohání procesor Kirin 9000 s integrovanou podporou 5G sítí, společnost mu dělá 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti (je možné dokoupit NM Card paměťovku). Bezpečnost obstará integrovaná čtečka otisků v displeji. V rámci prezentace výrobce zdůraznil pohodlné ovládání gesty rukou nebo upřeným pohledem, například ovládání hlasitosti zvonění, vše snímá bedlivá čelní selfie kamera. Nechybí samozřejmě 3D snímání obličeje pro odemykání mobilu. Huawei SuperCharge dále usnadní každodenní nabíjení 4 400mAh baterie je možné bezdrátově výkonem až 50 W, nebo klasicky drátově 66 W.

Doménou mobilu je focení, kde je spolupráce se společností Leica – hlavní snímač 50Mpx, ultra širokoúhlý 20 Mpx, 12 Mpx jako teleobjektiv a laserový snímač vzdálenosti. 4K video se dá točit předním i zadním fotoaparátem, skvělé jsou zpomalené záběry, výtečně má fungovat OIS optická stabilizace.

 

Reklama