Huawei Mate S: je na něj spolehnutí [recenze]

Reklama

Krásný design, velký displej, velmi dobrý hardware. To vše se sešlo ve velkém mobilu se 5,5palcovým displejem, který vás bude určitě bavit.

HuaweiMateS_3

Huawei Mates S je velký mobil, který nabídne komfortní velikost displeje, svižný hardware s podporou LTE přenosů a v neposlední řadě i kvalitní fotoaparát. Huawei opět použilo grafickou nadstavbu EMUI na Android 6.0, a tak zaručuje přehledné prostředí a intuitivním prostředím, kde se jen tak neztratíte.

HuaweiMateS_12HuaweiMateS_11

Huawei Mate S

Rozměry: 150 × 75 × 7 mm, 156 g
Displej: 5,5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, AMOLED
Procesor, systém: 2200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HUAWEI Mate S v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kovový telefon koupíte v šedém a šampaňském odstínu, vždy s cenou kolem 15 000 Kč. Nemalá částka může být vadou na kráse, od výrobce ale dostanete dost. Není řeč o příslušenství, jako spíše o výbavě. Mate S tak například má pohodlnou čtečku otisků prstů na zadní straně, snad tak mobil zajistíte a usnadníte si odemykání. Displej s funkcí Force Touch pro rozeznání síly dotyku se dostane do modelů později, zatím máme „klasický“ displej AMOLED.

HuaweiMateS_1HuaweiMateS_2

Kovové tělo v ruce v zimě citelně chladí, hodily se občas rukavice, aby prsty nezábly. S rukavicemi samozřejmě lze ovládat displej. Hladká čelní strana se ledabyle zaobluje směrem ke hranám, výrobce hovoří o 2D efektu krycího skla. Pevnost konstrukce jen podporuje, mobil ani náhodou nijak nezkroutíte a při držení máte dobrý pocit poctivého zpracování.

HuaweiMateS_3HuaweiMateS_4

Huawei nad displej kromě povnného fotoaparátu a čidel umístilo LED informační diodu a malé překvapení způsobí LED blesk! Rázem mají selfie smysl v ponurých hospodách či vinných sklípcích, na fotkách se vždy uvidíte!

HuaweiMateS_5HuaweiMateS_6

Výkon reproduktoru podporuje citlivost mikrofonů, při telefonování jsem nezjistil žádné potíže. Výkon pro poslech hudby vyzkoušíte díky dvojici reproduktorů na spodní straně. Pro zvonění není nutné nastavovat vysokou hlasitosti, uslyšíte ho v pohodě.

HuaweiMateS_7HuaweiMateS_8

Zatímco levý bok nabízí pouze šuplík na nanoSIM a microSD, ovládání se sešlo napravo. Zámek mobilu a ovladače hlasitosti mírně vystupují nad povrch, najdete je pohmatem bez pochyb. Výstup 3,5mm jack je tentokrát nahoře, kvalita výstupu na skvělé úrovni včetně basového podání. Zapojte si klidně uzavřená výkonná sluchátka.

HuaweiMateS_9HuaweiMateS_10

Vzadu se kromě 13Mpx fotoaparátu a LED blesku vyjímá čtvereček čtečky otisků prstů. Po naskenování prstů je můžete použít pro pohodlné odemknutí, rychlost je opravdu blesková. Bohužel nelze čtečkou mobil zamykat, a tak budete používat boční tlačítko.

HuaweiMateS_d_1HuaweiMateS_d_2HuaweiMateS_d_4

Konstrukci nelze nijak rozdělat a tak věříme výrobci umístění akumulátoru s kapacitou 2 700 mAh. To není zrovna oslňující hodnota a při běžném zatížení s online komunikací, voláním a poslechem nějaké hudby po cestě do práce není problém rázem přijít o 20-30 % kapacity během pár hodin. Zkrátka s tímhle mobilem je dobré mít po ruce nabíječku, nebo se omezit ve využívání.

HuaweiMateS_d_5HuaweiMateS_d_6HuaweiMateS_d_7HuaweiMateS_d_17HuaweiMateS_d_16HuaweiMateS_d_15

8jádrový procesor a 3 GB RAM, to je nálož výkonu pro Android 6 s grafikou výrobce EMUI. Přestože to papírově vypadá bezvadně, během 14 dní testování několikrát mobil cukal a jednou přestal spolupracovat. Na vině může být cokoliv, zřejmě souběh spousty aplikací na pozadí a k tomu třeba příchozí hovor.

HuaweiMateS_d_8HuaweiMateS_d_9HuaweiMateS_d_10HuaweiMateS_d_11HuaweiMateS_d_12HuaweiMateS_d_13

32 GB místa v paměti je hodně, ale počítejte s naplněním po stažení nějaké hudby, natočení 1080p videí. Jde dokoupit microSD, takže bez komplikací. Ohledně datových přenosů nezažijete zklamání ani v LTE. Mobil bleskově přepíná dostupné Wi-Fi a datové přenosy, takže jste stále online. Pro blízké přenosy a párování slouží podpora NFC.

Pro focení pracuje 13Mpx fotoaparát, dobře fotí makro, venku zase moc nevadí méně světla. Aplikace podporuje výběr nejlepšího záběru, rovněž umí upravit a „vyhladit“ obličeje při focení selfie. Možnosti nastavení focení jsou bohaté, následné úpravy také.

Huawei Mate S je povedený telefon s výbornou konstrukcí a přiměřeně velkým displejem. Nezklame hardwarem, ani multimédii, počítejte s „běžnou“ jednodenní výdrží při větším vytížení.

Reklama