Huawei Mate Xs – skládačka s tekutým kovem

Reklama

Také Huawei obsazuje pozice v kategorii ohýbacích telefonů, přidává se k Samsungu a jeho Galaxy Fold. Huawei spoléhá na tekutý kov pro závěs, nechybí vnější displej a podpora 5G. A v prodeji bude také v Česku!

Po již představeném modelu Huawei Mate X, který se u nás nikdy neprodával, tu máme ještě lepší model Mate Xs. Novinka hlavně vylepšuje předchůdce, inovace dostal kloub z tekutého kovu s delší trvanlivostí a schopností se otevřít na 180 stupňů do roviny.  Duální displej se skládá ze dvou ploch 6,38 a 6,6 palců, po rozložení v ruce udržíte 8palcový tablet.

Prostředí EMUI 10 na bízi Android Open Source podporuje procesor Kirin 990 s podporou 5G sítí, pro focení jsou připraveny 40 Mpx + 16 Mpx + 8 Mpx + 3D fotoaparáty. Podpora optické stabilizace a AI pro focení nepřekvapí, užijeme si i 30× hybridní zoom pro velké přiblížení. Mobil obsahuje novou verzi Huawei App Gallery, která nahrazuje dosavadní Google Play obchod. Uvidíme, jak si zákazníci najdou cestu k telefonu bez tradičního Androidu a podpory Google aplikací. Za novinku dáme asi 60 000 Kč, a tak se zřejmě prodají jen jednotky kusů.

Richard Yu, generální ředitel Huawei Consumer Business Group, řekl: „Huawei Mate X byl náš první vpád do skládací kategorie a stanovil standard pro toto odvětví. Huawei Mate Xs zvedá laťku díky silnějšímu připojení a integrované uživatelské zkušenostmi. Je to nejrychlejší 5G smartphone ve své třídě.

Reklama