Huawei MediaPad: výkonný tablet s luxusním displejem (preview)

Reklama

Svět tabletů se rozrůstá vysokým tempem, multimediální placky mezi sebou soupeří velikostí displejů, počtem konektorů, hardwarovým výkonem. Huawei se chce řadit po bok iPadů a Tabů od konkurence a proto má nabito ostrými.

Huawei Mediapad patří mezi menší tablety s displejem o velikosti 7″. Tato velikost je mi sympatická, stále se dá celkem nerušeně přenášet a přitom je na displeji dost místa na texty e-mailů nebo surfování. Tablet měří přesně 190 × 124 × 11 mm při 390 g hmotnosti. Skoro půl kila elektronika neváží, na svědomí to má kovové provedení, zřetelné na zadní straně. Matný hliník přechází na bocích na přední stranu. Displej neleží přímo na podložce, okraje jsou nepatrně vyvýšené. Kromě displeje na přední straně najdeme kameru videohovorů, poslouží i pro autoportréty (stačí přepnout v aplikaci).

Zajímáte se o tablety? Přečtěte si recenzi tabletu Emgeton Consul One!

Displej poskytuje obraz s rozlišením 1 280 × 800 bodů a hned po zapnutí ohromí jemným prokreslením a zářivými barvami. Výrobce plánoval ovládání tabletu nezvykle na výšku, proto jej takto popíšu. Horní strana obsahuje dvojici reproduktorů a 3,5mm jack. Sluchátka v balení nejsou, pouze nabíječka a USB kabel. Pravá ruka nahmatá vypínací/zamykací tlačítko a dvojtlačítko hlasitosti. Spodní část se věnuje konektivitě a tak tu sídlí malý kulatý slot nabíječky, pokračujeme microUSB a microHDMI. Z microUSB se bohužel nabíjet nedá, nechápu.

Možná si říkáte, kudy vložíme microSDHC karty a SIM pro data? Pro tento účel nutno odklopit spodní plastovou krytku na zádech, tam jsou zásuvky. Baterku s kapacitou 4 100 mAh vyndat nelze. S tabletem se dá fotit díky 5Mpx fotoaparátu s autofokusem. Podívejte se na ukázkovou fotku. Chod Androidu 2.3 zabezpečuje 1,2GHz dvoujádrový procesor spolu s 1GB RAM, Huawei v následujících měsících plánuje aktualizaci na Ice Cream Sandwich, tak uvidíme.

Na funkce a schopnosti tabletu se podíváme v recenzi v následujících dnech. Pokud by vás cokoliv zajímalo, neváhejte se zmínit v komentářích nebo ve fóru Mobinfo.cz.

Huawei MediaPad 8GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama