Huawei Nova 10 Pro: rychlonabíjení z jiné dimenze [recenze]

Reklama

Novinka se stylovým designem opět září jako její předchůdkyně řady Nova. Elegance, slušný hardware a výkonné focení, to je lákavá kombinace ke koupi. Ale pozor, opět chybí služby Googlu.

Huawei Nova 10 Pro je atraktivním telefonem stejně jako předchozí Nova 9, kterou jsme testovali před rokem. S cenou 17 999 Kč (Alza.cz) ji můžete koupit ve stříbrné nebo černé barvě, určitě se bude více líbit testovaná stříbrná. Pevná konstrukce kombinuje plast a kov, má přesné rozměry 164,2 × 74,5 × 7,9 mm s hmotností 191 g, není tu žádná odolnost proti vodě a prachu. V balení najdete kromě silikonového pouzdra také velkou nabíječku s omračujícím výkonem 100W. Takové nabíjení si zamilujete okamžitě, stačí pár minut do plného stavu 4 500mAh akumulátoru.

Design Novy 10 Pro patří mezi to lepší, co můžeme na trhu vidět. Na stranách zkosený OLED displej s velikostí 6,78 palců navazuje na matný stříbrný povrch zad, kde zase trůní zlatavý ovál s 3násobným fotoaparátem. K tomu efektní loga Nova a lesklé boky, tady se design povedl na jedničku. Záda s matným povrchem jsou kompletně z tvrzeného sklad a je radost se jich psty dotýkat a chlubit se. Fotomodul dost ční nad povrch, při položení mobilu na stole se snadno rozhoupe. Dole se vkládá nanoSIM a připojí USB-C nabíječka, solidně hraje hlasitý reproduktor. Připomínek nemám při volání ke kvalitě mikrofonů i hlasitosti sluchátka v nepatrné škvírce nad displejem. Ten dostane další pochvalu za živé podání barev a kvalitní jas při použití na denním světle.

Telefon stále trpí na americké sankce vůči čínskému výrobci, a tak tu máme tovrání systém Harmony 2.0 s EMUI12, v níž se snadno zorientujete. Logika ovládání je u Huawei konzistentně přehledná, takže s tím problém není. Ten zjistíte, pokud byste čekali jakékoliv služby Googlu, opět se nekonají a vystačit si musíte se službami Huawei (HMS). Takto tu je AppGallery ke stahování aplikací a nástrojů do mobilu, hodně jich je v mobilu již předinstalováno. Pokud jste mobilním nováčkem, nějak si zvyknete, ti zkušenější ale zatouží po službách Googlu a oblíbených apkách typu Messenger, Facebook, Gmail či Chrome. A tak může na řadu přijím emulátor GSpace – psali jsme o něm v létě.

Fanoušci pokrytí 5G sítěmi oželí jejich podporu, opět zasáhly sankce na výrobce procesorů – tady pracuje Qualcomm Snapdragon 778G a 8 GB RAM, dostatek je i paměti 256 GB. Reakce systému jsou špičkové, tenhle telefon na záseky rozhodně nijak netrpí. Součástí displeje je praktická čtečka otisků prstů, funguje na první dobrou.

Ovšem hlavní slovo tu má focení – vzadu v kombinaci hlanvího snímače 50 Mpx s optickým zoomem a variabilní clonou, širokáčem 8 Mpx a makro 2 Mpx. Pro selfie maniaky Huawei nabízí dokonce až duální 60 Mpx + 8 Mpx s elektronickou stabilizací, takže fotky by měly stát za to. U videa je maximem 4K a 30 snímků za sekundu, lépe sáhnout po 1080p a 60 snímcích za sekundu. Kvalita fotek je na hlavní snímač velice dobrá, u širokáče už vidím nedostatky a neostrosti, nepřesné barvy.

Závěr

Huawei Nova 10 Pro se rozhodně povedla, elegantní design, který jen ta nepřehlédnete kombinuje se svižným harwarem. Velkou pochvalu sklidí OLED displej a 100W nabíjení, focení na hlavní snímač pak obstojí pro nejrůznější použití. Chybějící Google služby ale bohužel můžou hodně zájemcům dost chybět, a použití GSpace obsluhu telefonu může otrávit.

Huawei Nova 10 Pro – fotogalerie

široký – normální 1x – 2x

široký – normální 1x – 2x

široký – normální 1x – 2x

Huawei Nova 10 Pro – 4K video 30 sn./s.

Huawei Nova 10 Pro – 1080p video 60 sn./s.

Reklama