Huawei nova 3: stylovka, která opravdu umí fotit [preview]

Reklama

Finální cenu ještě nezná, ale už teď je jasné, že 1. září se do obchodů oficiálně dostane top model pro mobilní fotografy. Nova 3 je totiž velice povedená, jak ukazují naše první dojmy.

Huawei nova 3 je již třetí generací telefonů nova, letošní model si jen tak s jiným nezpletete. Atraktivní barevné provedení s efektním přechodem na zádech doslova strhává pozornost. Do ruky padne skvěle díky decentně zaobleným tvarům, potěší širokoúhlý displej s fullHD+ rozlišením. Na přední straně jsou tak jen minimální rámečky.

Nejen kvůli tomu se již nedostalo místo na čtečku otisků prstů, ta sídlí na zádech. Barvy se rozlévají také po bocích telefonu, telefon tak není nudně tmavý. Vepředu nechybí decnetní informační LED. Dole zbylo místop na USB-C konektor i 3,5mm jack sluchátek, chválím výkonný výstup hlasitého reproduktoru. Hlavní slovo ve výbavě má duální fotoaparát na přední i zadní straně. Vzadu je to 24 Mpx pro černobílé focení a 16 Mpx pro barvy. Dá se zapnout umělá inteligence pro vylepšení záběrů, ostřejší barvy, připomíná to HDR režim. Telefon doslova střílí fotky jednu za druhou, pro video je maximum 4K. Fotky jsou perfektně ostré s odpovídajícími barvami. Další podrobnosti o mobilu najdete v připravované recenzi.

Huawei nova 3 – 1080p video

 

Reklama