Huawei Nova 9 SE: novinka s mladou duší

Reklama

Mladá generace, která natáčí sebe a okolí a vše sdílí online. To je cílová skupina novinky Huawei, která už tradičně nepodporuje známé služby Googlu.

Huawei Nova 9 SE je odlehčenou verzí Nova 9 a aktuálně je o 1 500 Kč levnější. Novinka za 8 499 Kč (Alza) je již v prodeji v černé a modré barvě, později přijde i bílá, vždy v kombinaci 8 GB RAM/128 GB vnitřní paměti. Do 8. 4. dostanete gratis náramek Watch Fit.

Telefon pro každodenní použití má kromě elegantního designu FullView displej 6,78 palců s maximální frekvencí 90 Hz a čtečkou otisků, procesor Qualcomm Snapdragon 680G ovšem nepodporuje 5G sítě. Telefon má dostatečnou kapacitu paměti 128 GB, a operační paměti je určitě také akorát 8 GB. Systém Android u Huawei tradičně postrádá klasickou podporu Google služeb, pro aplikace půjdete do AppGallery, je tu řada českých aplikací včetně bankovních, telefon určitě jde používat. Jen třeba mladí majitelé neocení chybějící kecálky, snadné sdílení Google fotek apod.

Velký důraz se klade na fotoschopnosti, hlavní snímač má 108 Mpx, vepředu pak 16 Mpx. Mobil podporuje záznam přední i zadní kamery najednou, ideální pro vlogování a jiné sdílení. Velkým plusem je podpora 66W rychlonabíjení, po designu a výkonném fotoaparátu jde určitě o významný benefit této novinky.

Reklama