Huawei P Smart Pro: velikán se čtečkou na boku [recenze]

Reklama

Telefon s velkým displejem a vysouvací kamerou hraje všemi barvami. Provedení Breathing Crystal na zádech rozehrává zajímavé divadlo, jak si stojí hardware?

Huawei P Smart Pro je členem rodiny Huawei P Smart, už jsme se seznámi v recenzi s modelem P Smart Z, který se také vyznačuje vysouvací popup selfie kamerou. P Smart Pro má veliký displej, úhlopříčka 6,59 palců s rozlišením 1 080 x 2 340 bodů. Telefon Huawei kopíruje výbavu sesterského modelu Honor 9X, ale troch use liší, třeba čtečkou otisků prstů na boku. P Smart Pro je v prodeji v tradiční černé barvě, a také Breathing Crystal, což je modrobílý odstín přecházející do fialové, na světle to vypadá opravdu originálně a poutá pozornost. Vzhledem k minimálnímu rámečku barva zepředu není nijak viditelná, pouze zezadu.

Velký Huawei se chlubí hlavně vlekým displejem s fullHD rozlišením a OPS technologií. Pro zobrazení grafiky pracuje solidní podsvícení, dobře funguje auotmatický regulátor jasu, aktivně používám zapnutý režim ochrany očí s redukcí modrého světla. Telefon se dobře drží v ruce, tloušťka 8,8 mm je akorát, hrany a rohy jsou zaoblené, mobil z ruky nevypadne, počítejte s hmotností nepatrně přes 200 g při kompletní velikosti 163 × 77 × 9 mm. Boky telefonu jsou decentně matné, vlevo není ani jedno tlačítko. Napravo pak najdete ovladače hlasitosti a ploché tlačítko zámku mobilu/vypínač. Odezva čtečky otisků je perfektní, registruje i prsty ledabyle přiložení, v mžiku mobil odemkne.

Horní strana poskytuje šuplík pro nanoSIM a microSDHC kartu nebo 2x nanoSIM, vlevo se pak stylově vysouvá selfie kamera s výkonem 16 Mpx. Spodní hrana obsahuje praktický oboustranný USB-C konektor, stejně tak hlasitý reproduktor  3,5mm jack sluchátek. Kvalita výstupu do sluchátek je velmi dobrá, nemám připomínek, základní pecky najdete v balení, doporučuji připojit kvalitní špunty.

Záda telefonu jsou pak zcela hladká s výjimkou modulu fotoaparátu 48 Mpx, který doplňuje 8 Mpx širokoúhlý a 2 Mpx. Modul vystupuje nad povrch asi 1 milimetr, telefon se může při položení na podložku kývat, když zatlačíte v druhém rohu. Při focení za horšího světla býavjí snímky tmavší, někdy s příliš světlými místy. Za dobrého světla se výsledky rapidně zlepšují. Moc spokojen jsem nebyl s kvalitou videa, podobně jako u Honoru 9X tu dochází k přeostřování, obraz je rozskákaný a výsledek špatný, na tohle se mobil snad vůbec nehodí.

Pod povrchem bydlí 4 000mAh akumulátor, který se nabíjí přibalenou nabíječkou s proudem 2 A, počítejte s pomalejším dobíjením. Výdrž je určitě více jak den při velkém vytížení, při vypínání na noc zvládnete dva dny v kuse nebo přes víkend. Pokud budete hrát hry a hodně fotit, je ta výdrž kratší. Android pohání solidním výkonem 8jádrový Kirin 710F procesor, 6GB RAM a potěší rovnou 128 GB vnitřní paměti. Reakce systému jsou svižné, prostředí grafické nadstavby je plné barev a je určitě dost přehledné.

Huawei P Smart Pro je šikovný telefon s velkým displejem a slušným hardwarem pro každodenní použití. Potěší designem zadního krytu, který u jiné značky určitě neuvidíte.

Huawei P Smart Pro fotogalerie

Huawei P Smart Pro video 1080p – 60 s./s

Reklama