Huawei P Smart Z: vysouvací selfie maniak [recenze]

Reklama

Mobil s obřím displejem, dobrou výdrží a netradiční vysouvací selfie kamerou. Telefon nabídne solidní výkon hardwaru a parádní fotky ze zadního 16+2Mpx fotoaparátu.

Huawei P Smart Z je novinkou letošního roku, která vybočuje z řady mobilů střední třídy nejen většími rozměry a velkým displejem. Tenhle mobil má totiž netradičně vysouvací selfie kameru, která díky elektromotorku vyjede vždy, když chcete pořídit fotku vás a vašich přátel na párty. Telefon je k mání za zajímavou cenu 6 190 Kč a to hned ve třech barvách – testované modré, tradiční černé a originální zelené. V každém případě se do rukou dostane skoro 200g telefon, který se skládá z kovové konstrukce pokryté sklem.

Huawei P Smart Z

Rozměry: 164 × 77 × 9 mm, 197 g
Displej: 6.59″, 1080 × 2340 bodů, 16 mil. barev, LTPS LCD
Procesor, systém: 8 jader, 2200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 4000 MB, 64000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS 3,5mm jack
Fotoaparát: 16+2 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei P Smart Z v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Vysouvání z mobilu

Huawei ukazuje konkurenci, že lze mít displej zcela bez rušivých prvků a kameru odsunout jinam na konstrukci. Díky vysouvání je tak displej čistý a příjemně roztažený k okrajům, navíc je jeho plocha 6,59 palců velice komfortní a rychle si na ni zvyknete. Kamerka je stavěna na stovky tisíc vysouvání, takže bychom se neměli bát funkčnosti. Vysouvání je plynulé a v tichu uslyšíte práci motorku, aktivuje se režimem selfie při focení. Po stisku tlačítka se ihned začne vysouvat, po přepnutí na zadní kameru zase zajede. Modul se dá zatlačit i rukou a dokonce se umí zasunout sám v případě pádu mobilu – rozpozná přetížení při pádu a raději se schová do těla mobilu, aby se třeba neulomil.

Displej s protáhlým poměrem 19,5:9 nabízí fullHD obraz s dobrým podsvícením, na přímém slunci je dobré jej trochu zastínit. Místo nezbylo na notifikační LED, ani se nenabízí Always on funkce zobrazení informací. Zcela u horní hrany se tísní sluchátko pro hovory, s jeho výkonem jsem byl vždy spokojen, často jsem používal nižší než maximální hlasitost. Ovládací prvky telefonu najdete na pravém boku mobilu – dvojtlačítko hlasitosti a zámek/vypínač, tenká tlačítka se tisknou v pořádku s tichým cvaknutím.

Levý bok je stylově prázdný, nahoře je kromě oválného modulu umístě slot dvojice nanoSIM karet/microSD karty. Radost udělá dobíjecí oboustranný USB-C slot, stejně tak 3,5mm jack sluchátek a také slušně hlasitý reproduktor pod mřížkou. Sluchátka v bílém provedení jsou součástí balení, ale jejich kvalita je nízká, stačí připojit vlastní.

Záda telefonu jsou opticky rozdělena na horní třetinu a dvě spodní, na zádech je vidět přechod mezi jinými úpravami skleněného povrchu. Na velké ploše se téměř ztrácí malá čtečka otisků prstů s průměrem 10 mm (funguje bez výhrad spolehlivě), stejně tak modul duálního 16+2Mpx fotoaparátu s jediným LED bleskem. Fotoaparáty nad povrch téměř nevystupují a je to dobře, telefon se pak při položení na stole nehoupe, když do něj ťukáte. Záda telefonu ráda chytají otisky a navíc i vlasové škrábance, možná by se hodilo nějaké pouzdro, ale to si musíte dokoupit sami. Pod povrchem je uložena 4 000mAh baterie., která je určitě dobrou volbou, jelikož procenta baterie mizí pomalu. Při tradičním používání s focením a poslechem Spotify nebylo třeba dobíjet každý den.

Povedený fotoaparát

Systém Android 9 pohání 8jádrový procesor Kirin s nejvyšším takte 2,2 GHz, spolehlivě pomáhá 4 GB operační paměti. Pro data je připravena paměť 64 GB, po pár týdnech používání jsem zabral asi 20 GB, takže pro běžné použití určitě stačí. Případně se dá dokoupit microSD karta a vložit do slotu k SIM nahoře. Klasickým doplňkem Huawei je grafická nadstavba EMUI, které lze všemožně upravovat dle libosti a vždy vypadá dost přehledně na to, se v něm orientovat. Telefon byl dostatečně plynulý bez přehřívání i při urputném surfování a komunikaci při psaní zpráv na různých messengerech.

Pro focení můžete velký Smart Z použít zcela bez obav. 16 Mpx snímač poskytuje parádní fotky, plně ostré a odpovídající barvy, aplikace pro focení je tradičně přehledná, včetně speciálního režimu pro noční fotky. Aktivovat lze AI pro doladění barev na fotce, někdy se to hodí, jindy raději vypnout. Selfie fotoaparát rovněž výkonem nezarmoutí, spíše naopak. A co víc, můžete točit třeba kvalitní 1080p video při 60 snímcích za sekundu, hodit se může zpomalené video pro efektní záběry.

Koupit?

Huawei P Smart Z je povedený mobil s velikým displejem, dobrým výkonem a hlavně výdrží. Potěší designem v barevném provedení, a stejně tak slušným fotoaparátem. Vysouvací selfie kamerka je příjemný bonus navíc, jen tak ji u někoho neuvidíte.

Huawei P Smart Z – fotogalerie

Huawei P Smart Z – 1080p video

Huawei P Smart Z – 720p video

Reklama