Huawei P20 Pro – jeho veličenstvo mobil [recenze]

Reklama

Jsou tři fotoaparáty lepší než dva? Na tuhle otázku vám může odpovědět špičkový model Huawei, která vás nenechá na pochybách, že v rukou držíte top model na mobilním trhu. 

Huawei P20 Pro

Rozměry: 155 × 74 × 8 mm, 180 g
Displej: 6.1″, 1080 × 2240 bodů, 16 mil. barev, IPS
Procesor, systém: 8 jader, 2400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 6000 MB, 128000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS
Fotoaparát: 40 Mpx, video: 4K autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei P20 Pro v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Huawei P20 Pro umí budit emoce už od prvních chvil používání, design telefonu je stylově zaoblený a přitom hodně lesklý a navíc v modré variantě velice atraktivní. Škoda, že se hlavně vzadu dobře drží otisky prstů, ale to je k řešení konstrukce asi jediná připomínka. Telefon padne do ruky především pánům, přece jen 180 g není zrovna málo a obsloužit plochu 6,1palcového displeje je spíše úkol pro delší prsty.

Hned si všimnete vykousnutého displeje u horního okraje, takhle stylově se displej roztáhl na dostupné volné místečko. Předsní strana tak díky minimálním rámečkům působí velmi příjemně a využitě. Ještě se dostalo na vložení informační LED u reproduktoru a u spodního okraje zase nechybí senzorová tlačítka včetně toho prostředního klasického. A v něm se ukryla šikovná čtečka otisků prstů, kterou je radost používat. Stačí přiložit prst a v mžiku se mobil zpřístupní.

Displej se kromě jemného rozlišení může pochlubit také nalepenou folií z výroby, tudíž jej ochrání před náhodným poškrábáním. Za týdny testování držela opravdu spolehlivě, i když i na ní počítejte s ukládáním otisků prstů. Chválím příjemně zaoblené hrany, které doslova padnou do vašich prstů, vlevo se nabízí k využití šuplík nanoSIM a microSD karty, napravo zbývají tlačítka zámku a hlasitosti.

Reproduktory s velmi dobrým podáním zvuku najdete na spodní straně pod mřížkou, uprostřed trůní USB-C konektor. Právě sem se zapojí jak nabíječka, tak sluchátka, k nimž je v balení přibalena krátká bílá redukce na 3,5mm jack. Telefon hraje, jak jinak, na výbornou. Záda telefonu vás ozáří barevným podáním a hlavně příjemně hladkým povrchem. V něm si našlo místo logo Leica, LED blesk a hned trojice objektivů. A právě tohle je jeden z hlavních trumfů Huawei, trojitý fotoaparát totiž může za skvělé fotky, které s mobilem můžete doslova cvakat od boku. Je trochu s podivem, že jeden objektiv je v rovině s krytem a zbylé dva vykukují nepatrný milimetr nad něj, trochu to kazí styl. Navíc okraj těch vystouplých se už stihl nepatrně ošoupat od barvy.

Pod povrchem konstrukce mobilu se ještě ukryla baterie s kapacitou 4 000 mAh, která telefon bez potíží udrží den v chodu, i když s ním budete třeba hodně fotit. Jinak nastoupí na řadu USB-C nabíječka, které dáte alespoň pár desítek minut na přidání desítek procent kapacity.

O práci Androidu se stará 8jádrový procesor s 6 GB RAM a hned 128 GB paměti uvnitř. Od prvního okamžiku používání jsem se nemohl nabažit bleskové odezvy mobilu na jakýkoliv povel. Všechny ostatní telefony už mi přijdou vždy nějak zpomalené! Huawei P20 Pro si můžete přizpůsobit dle svého uvážení, v menu najdete dokonce odstranění výřezu displeje u horního okraje, jednoduše se vypne a bude opět rovný. Také přijde vhod dělení displeje pro současné zobrazení dvou spuštěných aplikací, telefon lze také ovládat pohybem, užít si pořízení snímku obrazovky pouhým klepnutím kloubu prstu do displeje apod. Možností najdete v menu spoustu a některé vás překvapí.

 

Huawei fotí díky trojitému Leica fotoaparátu (40+20+8 Mpx) pro záznam barevných a černobílých scén, výborně funguje asistent pro automatickou volbu scény. Stačí zamířit a on již pozná, jak fotoaparáty nastavit (zeleň, obloha, portrét, makro apod.). Ukázkové fotky jsou výhradně na automatiku, a třeba snímky květů doslova vyrážejí dech. Nevybavuji si, se kterým telefonem se mi tak dobře fotilo za různých podmínek a různé objekty včetně lidí a malých dětí. Výsledky jsou vskutku podařené, a to i za 99% tmy v místnosti, snímač dokáže tmu prohlédnout a něco skutečně vyfotí i bez blesku.

Huawei P20 Pro je telefonem, který jen tak neumí zklamat. Patří do rukou fanouškům fotografování a špičkového hardwaru, na který není nutné nikdy čekat a vždy bude připraven spustit hru či aplikaci.

Huawei P20 Pro – fotogalerie

Huawei P20 Pro – 1080p video

Reklama