Huawei P30 Pro v akci – patří do silikonu nebo raději ne?

Reklama

Stylová vlajková loď Huawei je v prodeji sotva pár dní a my ji už pilně testujeme. Velkou radost nám dělá nabíjení prostřednictvím nové 40W abíječky, ale také přijde vhod ochranné pouzdro v balení. Je však použitelné?

Pro testování jsme získali černou variantu Huawei P30 Pro, v jehož základním balení se nachází nikoliv černá nabíječka, ale nová verze Super Charger v bílé. Stejný odstín mají i sluchátka a USB-C nabíjecí kabel. Sluchátka se možná zalíbí designem, ale jejich výkon ocení jen méně nároční mobilní posluchači. Doporučuji je nahradit za vlastní náhlavní nebo kvalitnější špunty. Četli jste o oficiálním představení v Paříži? Více v našem článku.

Huawei P30 Pro

Rozměry: 158 × 73 × 8 mm, 192 g
Displej: 6.47″, 1080 × 2340 bodů, 16 mil barev, OLED
Procesor, systém: 8 jader, 2600 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 6000 MB, 128000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS 3,5mm jack
Fotoaparát: 40+20+8 Mpx, video: 4K autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei P30 Pro v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Ohledně nabíječky panuje velká spokojenost, stačí opravdu jen půl hodiny a rázem máte baterii ze dvou třetin nabitou. Není tak problém na chvilku mobil dát do nabíječky a rázem máte o výdrž postaráno. Nabíječka je proti předešlé verzi jednou tak veliká, a má to svůj důvod. Díky výstupnímu proudu 10V/4A nabízí výkon dobíjení 40 W.

Huawei P30 Pro v obalu

Další praktickou funkci přináší decentní silikonové pouzdro v transparentním provedení. Těsně padnoucí a spolhlivě chránící proti poškrábání. Výřezy jsou umístěny tak, že na zádech mobilu neblokují objektivy fotoaparátů ani senzory a blesk. Na horní straně se nezapomnělo ani na infraport a druhý z mikrofonů, těm slouží miniaturní otvory. A dole? Tam jsou zase otvory mikrofonu, reproduktoru a USB-C vstupu.

Huawei P30 Pro bez obalu

Při každodenním používání mobilu si můžete být jistí, že silikon klouže méně ochotně než hladká záda telefonu. Počítejte ale s tím, že i na obalu se chytají dobře otisky a tak je dobré občas utřít jeho povrch, aby vypadal k světu. Na těle Huawei P30 Pro obal ddrží spolehlivě, i když k jeho sundání stačí jen mírně zatáhnout za nějaký roh a už jej držíte v ruce. V každém případě jako ochrana proti škrábancům a jen nepatrným pádům na stůl a podobně odvede silikonový obal svoji práci na jedničku.

 

Reklama