Huawei P40 Pro – mistr zoomu umí [foto a video]

Reklama

Novinka, která se ukázala sotva před pár dny, umí pořádně zamotat hlavu mobilním fotografům. Sestava Leica fotoaparátů s mega zoomem a 4K videem spoléhá na největší fotočip v historii. A výsledky jsou skvělé!

Huawei P40 Pro se ukázala poprvé v online představení minulý týden, a to společně s modely P40 a P40 Plus. Největší plusko se u nás prodávat nebude a ze zbylých dvou lépe fotí právě testovaný P40 Pro.

Za výbavu u Huawei hovoří napříkad čísla, hlavní snímač má 50 Mpx, společnost mu dělá širokoúhlý 40Mpx a 12 Mpx teleobjektiv. Nechybí ToF senzor do čtveřice všeho dobrého, ten je určen pro měření vzdálenosti objektů a bokeh efekt. Samozřejmostí je optická stabilizace, takže fotky můžete pálit skoro od boku za jakýckoliv podmínek. Fotky mají odpovídající barvy i zaostření, fotit můžete na automatiku, s aktivní AI nebo si nastavíte ruční parametry.

Speciální funkce portrétu vyhledává obličeje na scéně, pozadí pak efektně rozmazává, obličejů může být klidně víc. Noční režim nabídne příjemně světlé  záběry, odpočet času na displeji napovídá, jak dlouho musíte mít pevnou ruku – je to klidně přes 20 s. Nabídka funkcí zahrnuje malování světlem, podvodní fotky, veselý objektiv AR s doplněním grafiky apod. Také tu je HDR, černobílý tón či  focení dokumentů s texty.

Pro zoomování slouží primárně teleobjektiv s 5x přiblížením, další zoom se pak počítá také digitálně – hybridní zoom jednoduše zvolíte na 10x přiblížení. A  to je teprve paráda. Podívejte do galerie, jak dobře si zoom vede, mobil se dá s přehledem použít místo dalekohledu. Zoomem 5x můžete fotit detaily klidně metr od předmětů!

Pro video je maximem 4K a 60 sn./s, můžete aktivovat vylepšení „krása“ pro obličeje lidí, ale to režim přepne na 1080p. K doladění barevnosti videa můžete zapnout jeden z dvacítky filtrů, třeba živější barvy apod. Videa jsou dobře stabilizovaná s kvalitním záznamem zvuku, pro efektní záběry si můžete vybrat různé možnosti zpomalení. Zajímavou funkcí je duální video s polovinou záběru se zoomem a druhou polovinou běžným videem té samé scény.

Huawei P40 Pro – fotogalerie

Široký záběr – 4:3

5x zoom – 10x zoom

Široký záběr – 4:3

5x zoom – 10x zoom

4:3 – 5x zoom

4:3 – 5x zoom

Mix fotografií

Huawei P40 Pro – 4K video

 

Reklama