Huawei P50 Pro: takhle fotit chcete [recenze]

Reklama

Na vlajkové lodi Huawei těžko najdete nějaké nedostatky, pokud jste tedy smíření s absencí služeb Googlu. Parádní design, rychlonabíjení, hodně svižný hardware a hlavně parádní foťák, který vás posadí na pozadí.

Huawei P50 Pro je top modelem výrobce tohoto roku a tak tušíte správně, stojí dost. Společně s véčkovým P50 Pocket jde o špičkové telefony, za něž dáte desítky tisíc korun. U P50 Pro si budete vybírat z fádnější černé barvy nebo luxusnější „cocoa gold“, tedy kakaově zlaté – naživo velice povedené. V jediném dostupném provedení s 256 GB pamětí vás vyjde na 29 999 Kč (Huawei shop). Skládací kolegyně stojí o 5 000 Kč víc, ale o té někdy příště.

V balení s P50 Pro najdete silikonové průhledné pouzdro, USB-C kabel a 66W rychlonabíječku. Podpora 66W nabíjení je prvním z mnoha trumfů telefonu, takovou rychlost nabíjení si zamilujete, stačí pár desítek minut a jste na plné kapacitě. Ladné hladké tělo telefonu má přesně 158,8 x 72,8 x 8,5 mm s hmotností necelých 200 g. V ruce tak máte jistotu, že si mobil užijete, dobré držení jistí zaoblené hrany. Stylově se zaoblily i rohy konstrukce, pevnost vychází z kovového rámečku a použitého skla Gorilla Glass na obou stranách.

Vepředu se plocha displeje 6,6 palců rozlévá k okrajům, vzadu vládnou fotoaparáty v kruzích ve stylu „dalekohledu“. Záda telefonu jsou bohužel extrémně náchylná na šmouhy a otisky, a tak je mobil většinu času upatlaný. Chválím nulovou toleranci a odolnost proti mikroškrábancům z nošení po kapsách a pokládání na stoly. Když jsme u odolnosti, novinka dostala IP68 krytí, takže zvládne vodu a prach, samozřejmě deštík a upocené ruce. Z výroby je displeji ještě navíc nalepená nenápadná folie.

OLED displej s maximální frekvencí 120 Hz se skvěle vyrovnává s okolním světlem, jemné rozlišení ukazuje realitu, černá je opravdu černá a na mobil je radost pohledět. Reakce na dotyky prstů a ovládání prostředí gesty stejně tak bez potíží. Zaoblené okraje si vás hned podmaní, obraz displeje po stranách jakoby nekončí… Hodně potěší Always-on funkce k zobrazení informací, mobil se dá třeba probudit poklepáním, podle vašich preferencí.

Elegantní provedení konstrukce samozřejmě musí narušovat tlačítka – ta jsou napravo, čtečka otisků je součástí displeje. Její reakce jsou velmi svižné a spolehlivé, užijete také pohodlnější odemykání obličejem. Spodní hrana obsahuje USB-C, reproduktor a dvojitý slot nanoSIM (podporuje dualSIM), je možné vložit paměťovku. Horní strana se věnuje zvuku – je tu další mikrofon a reproduktor.

Uvnitř mobilu je „menší“ baterie 4 360 mAh s podporou 66W nabíjení. Výdrž jistě závisí na stylu využívání, ale jistě nabíjejte jako já každou noc, abyste den přežili v mobilním dosahu. Nabíjení je rychlé, s přibalenou nabíječkou stačí půl hodiny a většinu baterie budete mít z nuly plnou. Mobil umí i bezdrátové Qi nabíjení max. výkonem 50 W.

Systém a funkce

Systém Android s prostředím EMUI 12 je podobně jako třeba v Huawei Nova 9 (náš test) oproštěm od podpory Google služeb a aplikací. Stručné shrnutí systému je tedy shodné – Jedná se tak o vlastní HMS – Huawei Mobile Services, tedy tu nenajdete aplikace Googlu, i když se k nim nějak dostat můžete. Třeba přes webový prohlížeč, „mezi“ apku Gspace a Huawei už třeba umí i platby mobilem – viz aplikace Curve a podpora NFC. Zbytek aplikací najdete ve firemním obchodě Huawei, nikoliv tedy v Google Play. I v AppGallery se však zhusta objevují oblíbené aplikace, třeba různé české banky, operátoři a obchody, nechybí známé hry.

Odezva mobilu je příkladná a není divu, máme tu procesor Qualcomm Snapdragon 888, 8 GB RAM a 256 GB paměti, nechybí grafický akcelerátor a tak si užijete mobilní hraní a téměř neomezený výkon na nejrůznější aplikace.

Hlavní prvkem výbavy je u P50 Pro fotoaparát, hlavní snímač 50 Mpx, širokoúhlý 13 Mpx, teleobjektiv 64 Mpx, 40 Mpx na černobílé záběry. Když k tomu přičtete optický, digitální a hybridní zoom, dostanete zajímavý nástroj na focení všeho možného. A to se nemusíte hnout z místa. Z ukázkových fotek pochopíte, že nejjemnější detaily doslova natřílíte z místa. Jednoduše zvolíte zoom a uvidíte.  U videa se spolehněte na stabilní 4K a 60 sn./s, pohrát si můžete se zpomaleným 1080p a 240 sn./s.

Závěr

Vlajková loď výrobce splní sny o elegantním telefonu, navíc ve zlaté barvě, který nezapomíná na odolnost IP68, nabídne špičkový OLED displej, podporu 66W rychlonabíjení a hlavně skvělé sestavy fotoaparátů pro běžné i pokročilé focení.

Huawei P50 Pro – fotogalerie

širokoúhlý – hlavní snímač – 3,5x zoom – 10x zoom

širokoúhlý – hlavní snímač – 3,5x zoom – 10x zoom

širokoúhlý – hlavní snímač – 3,5x zoom – 10x zoom

širokoúhlý – hlavní snímač – 3,5x zoom – 10x zoom

širokoúhlý – hlavní snímač – 3,5x zoom – 10x zoom

širokoúhlý – hlavní snímač – 3,5x zoom – 10x zoom

 

Huawei P50 Pro – 4K video 60 sn./s

Reklama