Huawei P60 Pro: poradí si s každým záběrem [recenze]

Reklama

Elegantní mobilní společník se skvělou odezvou systému a 88W rychlonabíjením je především kvalitním fotografem, který zvládne zachytit cokoliv.

Huawei P60 Pro se prodává v testované černé matné nebo hladké perlové variantě. Počítejte s výdajem 28 999 Kč a tak na něj můžete klást nejvyšší nároky. Rovnou upozorňuji, že třeba taková podpora 5G chybí. V Českých podmínkách rychlého pokrytí sítí 4G to však vůbec nemusí vadit. V rámci balení dostanete 88W těžkou nabíječku a USB kabel, nechybí ani silikonové pouzdro. Hned první dojem po chycení do dlaně je jasný, tento model se výrobci dost povedl. Pevný rámeček, displej protažený k okrajům, blesková reakce displeje na doteky, jistý stisk tlačítek.

Matná černá záda vůbec nechytají otisky a odolávají škrábancům z používání, vepředu hraje prim ochranné sklo výrobce Kenlun Glass. Telefon s hmotností 200 g je v ruce cítit, to si budete jistí, ovšem na oplátku máte našlapaný mobil technologiemi.  OLED displej 6,67 palců je skvěle čitelný za všech podmínek, 120HZ frekvence je už dnes samozřejmostí. Samozřejmostí je Always on funkce, nebo stačí poklepat na displej a ukáže informace. U kontrukce chválím IP68 normu krytí proti vodě a prachu, jsem bez obav, že bych mobil utopil v dešti.

Uvnitř pracuje Snapdragon procesor 8+ a 8 GB RAM, paměť  slouží 256 GB. To vše k plynulému chodu Harmony systému EMUI, kde má hlavní slovo AppGallery Huawei. Odtud ale v pohodě stáhnete spoustu užitečných aplikací, na ty od Googlu výborně poslouží GBox. V něm si naklikáte oblíbené aplikace a odkazy máte hned na ploše. Cesta k Youtube, Google Fotkám nebo Gmailu je tak jednoduchá a plynulá, až mě to příjemně překvapilo. Ale třeba Chrome jsem nenašel… A v autě zjistíte, že nerozjedete Android Auto, musí postačit bluetooth spojení.

GBox v akci – nainstalujete aplikace, přihlásíte do Google účtu a pak vše funguje přes odkaz na hlavní ploše. V nabídce je třeba Youtube, Gmail, Facebook, Google Disk, Google vyhledávač.

Zadní modul fotoparátů dost vykukuje nad povrch, na zádech na stole se tak mobil kýve. Fotí se sestavou 48 Mpx hlavní snímač s optickým zoomem a laserovým ostřením, včetně optické stabilizace, dále 48 Mpx teleobjektiv a 13Mpx širokoúhlý. Pro focení za dobrých i horších podmínek je tak mobil skvěle připraven, stejně tak makro nebo video – maximem je luxusních 4K a 60 sn. za sekundu. A videa jsou opravdu parádní, perfektní stabilizace, zaostření, barvy, zvuky, vše na jedničku. Ohledně fotek kraluje hlavní snímač, při zoomu však můžete mobil použít jako dalekohled. Pouze u širokého záběru mizí ostrost a barevnost.

Ohledně baterie máme další chválu, 4 815 mAh je kapacita akorát na den dva pohodlného používání, ale omezovat se nemusíte. Dobíjení 88W nabíječkou je totiž otázkou pár minut a máte plnou baterii skoro hned.

Závěr

Huawei P60 Pro má sebevědomou cenovku, ale odměnou je absolutně jisté focení, kvalita provedení i svižné nabíjení. Ohledne Google aplikací je to již také jednodušší a použitelnější než v minulých letech.

Fotogalerie Huawei P60 Pro

širokoúhlý – 1x zoom – 3,5x zoom – 10x zoom

širokoúhlý – 1x zoom – 3,5x zoom – 10x zoom

širokoúhlý – 1x zoom – 3,5x zoom – 10x zoom

širokoúhlý – 1x zoom – 3,5x zoom – 10x zoom

Video 1080p – 60 sn./s – Huawei P60 Pro

Video 4K – 60 sn./s – Huawei P60 Pro

Reklama