Huawei P9: stylově dokonale [recenze]

Reklama

Sympatická vlajková loď Huawei poutá pozornost dvěma objektivy fotoaparátu. Všimnout si ale musíme precizní konstrukce, vyváženého chodu i slušné výdrže.

HuaweiP9_4HuaweiP9_2

Huawei P9 32GB

Rozměry: 145 × 71 × 7 mm, 144 g
Displej: 5,2″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 2500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 12 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei P9 32GB v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Huawei P9 je nejlepším modelem v nabídce výrobce a to rozhodně oprávněně. Koupit jej můžete ve stříbrném nebo šedém provedení, v obou případech dostanete do ruky poctivý kus kovu, který je plný elektroniky. Součástí balení je nabíječka s USB konektorem, nechybí kabel s USB-C konektorem, který lze do telefonu připojit oběma způsoby. V krabičce jsou rovněž levné špunty, které P9 akorát dělají ostudu a s radostí je vyměníte za jiná sluchátka.

HuaweiP9_13HuaweiP9_2

Mobil za necelých 15 tisíc Kč obsahuje 5,2palcový displej s fullHD rozlišením, který nabízí skvělý obraz i v obtížných světelných podmínkách. Automatické čidlo jas reguluje přiměřeně a v noci vám obraz nevypálí oči. Reakce dotykového displeje jsou perfektní, samozřejmostí je Gorilla Glass na povrchu. Za několik týdnů používání na displeji není jediný škrábanec.

HuaweiP9_5HuaweiP9_6

Hmotnost telefonu je v ruce přiměřená, necelých 150 g je dobrou zprávou s ohledem na použití leteckého hliníku na převážné části. Trochu zamrzí, že konstrukce nemá odolnost proti vodě a prachu, určitě by si to zasloužila. Ostře řezané hrany byste na P9 hledali marně, tady se brousilo a zaoblovalo. To platí pro okraje displeje i boční hrany konstrukce. Součástí displeje jsou senzorová tlačítka ve spodní části, rozsvítí se po odemknutí telefonu. Nad displejem sídlí nezbytná čidla a taktéž přední fotoaparát. Nezapomnělo se na decentní informační LED pod mřížkou reproduktoru. Její svit ve dve skoro přehlédnete, v noci zase neruší.

HuaweiP9_3HuaweiP9_4

Zajímavě vypadá spodní hrana telefonu, tam se vedle sebe srovnaly 3,5mm jack, USB-C a reproduktor pod mřížkou. Jeho výkon je určitě dostačující, P9 jen tak nepřeslechnete. Také tu je jeden z dvojice mikrofonů, druhý je pak na horní straně. Levý bok je vyhrazen šuplíčku SIM karty a microSD, napravo pak prsty obslouží tlačítka hlasitosti a zámek. Vše se tiskne jistě s tichou odezvou, tady to inženýři dobře vymysleli.

HuaweiP9_10HuaweiP9_9

Záda mobilu vypadají trochu retro, hlavně horní tmavý pruh s popiskem LEICA. Tam totiž sídlí optiky dvojice snímačů, které doplňuje dvojice silných LED. Matný kovový povrch sbírá miniaturní škrábance, doporučuji na toto dávat pozor a nenosit P9 například s klíči v jedné kapse.

HuaweiP9_8HuaweiP9_7

V horní třetině zad nepřehlédnete plošku čtečky otisků prstů, bez níž se snad nové smartphony ani neobejdou. U P9 je dobře zvládnutá, odemykání je bleskové s vysokou úspěšností. Určitě praktický prvek zabezpečení. Jelikož je konstrukce z jednoho kusu, podle specifikací čteme o zabudovaném akumulátoru s kapacitou 3 000 mAh. Spotřeba mobilu je při zatížení obvyklá jako u podobných strojů, pak budete nabíjet denně. Nabízí se různé úsporné režimy, nebo dost pomůže vypínat do módu letadlo přes noc.

HuaweiP9_displej_1HuaweiP9_displej_2HuaweiP9_displej_3HuaweiP9_displej_4HuaweiP9_displej_5HuaweiP9_displej_6

Hardware uvnitř tenkého těla se citelně zahřívá při hraní her, to se mobil doslova rozpálí a skoro nejde udržet. Pro systém Android tak pracuje 8jádrový procesor 2,5 GHz se 3 GB RAM, testovaný kus měl 32 GB vnitřní paměti. Výrobce produkuje i model se 64 GB paměti. Po zapnutí a instalaci nezbytností budete mít po ruce asi 20 GB, což určitě potěší, nemusíte hned řešit novou kartu microSD.

HuaweiP9_displej_7HuaweiP9_displej_8HuaweiP9_displej_9HuaweiP9_displej_10HuaweiP9_displej_11HuaweiP9_displej_12

Prostředí Androidu 6.0 tradičně mění výrobce nadstavbou EMUI 4.1, která přináší novou informační lištu, nové ikony, možnost aktivace zjednodušené obrazovky a další novoty. Nic ale nebrání pohodovému používání, spíše naopak. Součástí nového mobilu je slušná zásoba aplikací pro různé činnosti, pěkný je kalendář, hodí se svítilna, líbí se mi automatické počítání kroků ve fitness aplikaci. Bohužel postrádám třeba jednoduché FM rádio. Telefon si samozřejmě poradí s LTE i NFC, poskytuje bezchybný Wi-Fi hotspot. Za celou dobu testování fungoval naprosto spolehlivě bez zádrhelů a nefunkčních aplikací.

Velkou radost udělá mobilním fotografům, dvojice snímačů pracuje odděleně pro barevnou a černobílou složku snímku, záběry jsou tak lepší za zhoršených podmínek. Překvapila mne absence 4K rozlišení pro video, ale 1080p určitě bohatě stačí. A to výrobce přihodil i zpomalené záběry slow motion v 720p. Telefon rychle ostří, nabízí scénické režimy, poté i následné přidání efektů k záběrům. Majitelé budou hodně spokojeni s manuálním režimem, vyhraje si každý. Další fotky najdete v našem preview.

Huawei P9 mi udělal opravdu radost, po nějaké době mám v ruce telefon, který bych si s radostí pořídil. Telefon má perfektní konstrukce, spolehlivý chod, přehledné prostředí. Za mě bych doplnil odolnost konstrukce proti vodě, takhle si jednoduše musíme dávat pozor.

Reklama