Huawei Petal Search v roce 2022: zprávy, cestování a fotbal v Kataru

Reklama

Součsátí mobilů Huawei je vyhledávač Petal, který se teď pochlubil statistikami na rok minulý. Nepřekvapivě si vedlo dobře fotbalové mistrovství v Kataru.

Huawei Petal Search je vyhledávací platforma pro mobily Huawei s využitím AI, podobně jako Google slouží jako rozcestník pro hledání všemožných informací ze světa. Petal Search funguje od roku 2020. Jeho součástí jsou aplikace Travel, Slovník, Počasí, Překladač. Nechybí hlasové vyhleádávání, hledání dle fotek apod. Po ruce je tak pro lokální i světové cestovatele, ale i pro denní běžné použití.

V roce 2022 Petal eviduje 200% nárůst utrácení na eshopech s módou, elektronikou a sportem. Dále uživatelé v aplikaci Travel pátrali po ubytování po světě (40%), kupovali letenky (30%) a hledali informace o destinacích (23%).

Mistrovství světa 2022 – až milion uživatelů hledalo informace o fotbalových výsledcích a jiných podrobnostech. Souběžně se dost četly zprávy ze světa,  více než polovina evropských uživatelů Petal Search četla zprávy v průměru 10 minut denně.

Sportovní zprávy, a především fotbalový program, patřily mezi nejvíce vyhledávané zprávy roku 2022. V Petal Search byly navíc vylepšené některé funkce, které uživatelům umožnily hlouběji se ponořit do zajímavých témat a přizpůsobit si obsah svým preferencím.

Reklama