Huawei přesouvá vývoj poblíž finského Espoo

Reklama

Zatímco Nokia snižuje stavy zaměstnanců a prodává své sídlo v Espoo, čínský Huawei naopak hodlá ve Finsku vybudovat nové výzkumné centrum. Samozřejmě bude lovit bývalé zaměstnance Nokie, hodlá se ale zaměřit na vývoj přístrojů s Androidem a Windows Phone.

Nové centrum Huawei pro výzkum a vývoj bude zřízeno v Helsinkách, jen kousek od sídla Nokie v Espoo. Výrobce hodlá v příštích pěti letech investovat 70 milionů eur (asi 1,75 miliardy korun). Začne s třiceti zaměstnanci, do budoucna počítá s více než stovkou vývojářů.

Pro začátek se budou zaměstnanci finského vývojového centra zabývat zlepšováním uživatelských zkušeností s operačními systémy Android a Windows Phone, ať už jsou instalovány na telefonu nebo tabletu. Jaké bude zaměření v budoucnu, to samozřejmě zatím nikdo neví.

Jedná se o logický krok. V okolí Espoo je snad celosvětově největší koncentrace odborníků na mobilní technologie. I bez úsporných opatření Nokie se jich tam vlivem přirozené fluktuace pohybuje dostatek. Celkově je ale výzkumné centrum relativně malé, celosvětově zaměstnává Huawei ve vývoji více než 70 tisíc osob. Nikde ale není napsáno, že se v nejbližší budoucností finské centrum značně nerozroste.

Reklama