Huawei Vision: hliníkový krasavec s Androidem

Reklama

Huawei znovu dokazuje v čem je skutečně dobrý. Opět tu před sebou máme smartphone, který nabízí za přiměřenou cenu velmi sympatickou nabídku funkcí. Model Vision se vám navíc určitě zalíbí i svým designem. S cenou pod 6 000 Kč se jedná o velice dobrou nabídku.

Kapitoly recenze

  1. Design, hardware, displej
  2. Ovládání, prostředí, funkce, multimédia, závěr

Huawei Vision pokračuje ve chvályhodné tradici výrobce, nabídnout za málo peněz alespoň o trochu více než konkurence. Vision sice nad svými soupeři neční nijak výrazně, pokud jste ale zvyklí procházet před nákupem pečlivě parametry a srovnávat, zjistíte, že Vision má opravdu co nabídnout.


Design, obsah balení

Zatímco obsah balení je u Huawei Vision hodně obyčejný, dostanete jen nabíječku, sluchátka a propojovací kabel (chyběla mi především microSDHC karta), designem mě tento mobil dokázal oslovit hned od začátku. Může za to především částečně hliníkové tělo. To telefonu dodává styl a navíc příjemně chladí v ruce. Určitě nebudete mít pocit, že držíte levný čínský telefon.


Hliník je možná také důvodem, proč je telefon tvořen prakticky z jednoho dílu, rozhodně nepočítejte s tím, že byste obvykle sundali zadní kryt a vyjmuli třeba baterii. Na zadní straně se dá sejmout pouze malý díl a do telefonu pak umístíte SIM a paměťovou kartu. Baterii ani nezahlédnet

Stříbrnou hliníkovou část ruší na zadní straně jen dvě plastové části. Jedna odnímatelná pro karty, pod druhou jsou bezesporu umístěné komunikační prvky telefonu, které by jinak kov rušil. Do horní plastové části se ještě vešel objektiv fotoaparátu s přisvětlovací diodou, z horní hrany sem ústí audiokonektor. Na bocích telefonu už dále najdete jen tlačítka úpravy hlasitosti a nahoře je ještě zapínací klávesa. Dá se přes ni klidně přejet prstem, aniž by zareagovala. Náhodné vypnutí či zapnutí tak určitě nehrozí. Stejně nenápadný je microUSB konektor na spodu přístroje.

Huawei Vision osloví i přední částí tvořenou jediným kusem skla. To netypicky vystupuje nad povrch přístroje, podobně jako např. u Lumie 800. Vypadá to hodně stylově a zajímavě, na druhou stranu je nutné počítat s tím, že se takto vystrčené sklo může mnohem snáze poškrábat.

Hliníková část se nijak výrazně nepodepsala na celkové hmotnosti telefonu, Huawei Vision si zachovává velmi příjemné proporce. Tloušťka je těsně pod 10 mm, být to ještě o kousek méně, měli bychom před sebou jeden z nejstylovějších smartphonů. I tak se ale může Huawei Vision pyšnit ocenění Product Design Award.

Konstrukci bohužel padla za oběť hardwarová spoušť fotoaparátu, nikde se také nepotkáte s nějakou informační diodou.

Hardware, displej

Hardwarové specifikace neukrývají žádnou úžasnou hodnotu, rychlost a reakce telefonu jsou ale odpovídající a zdržovat vás rozhodně nebude. Alespoň pokud si nenainstalujete nejmodernější hru s vysokými grafickými nároky. Tu by gigahertzový procesor s Adreno 205 grafikou nemusel zvládat. Operační paměti je 512 MB, jen těžko ale získáte najednou více jak cca. 150 MB pro vlastní, spuštěné aplikace. O mnoho lepší je to s interním úložištěm. To budete zpočátku, než investujete do paměťové karty, jistě využívat. Z celkové kapacity máte přístupnou přesně polovinu, tento 1 GB je sice málo na hudbu, pro aplikace by ale měl (alespoň na začátku) určitě stačit.

Telefon disponuje rychlými daty, GPS, nemohou chybět senzory pohybu či přiblížení. Baterie má kapacitu 1400 mAh, telefon je svou výdrží mírně nadprůměrný. Když ho nebudete moc ždímat, udržíte se relativně bez potíží i dva dny na příjmu. Samozřejmě, GPS, Wi-Fi nebo automatická synchronizace tento interval zkracují.

Tip: Přečtěte si naše rady na větší výdrž baterie u smartphonů

Displej telefonu už v současnosti rozhodně nepatří mezi ty lepší, plně ovšem odpovídá velikosti telefonu. K dispozici tedy máte plochu s úhlopříčkou 3,7“ a rozlišením 800 × 480 bodů. Huawei použil TFT technologii, nadprůměrně dobré mi připadaly především pozorovací úhly. Čitelnost na slunci byla v normálu. Telefon trochu bojoval s automatickou regulací jasu, většinou jsem ale používal manuální korekci.

Kapitoly recenze

  1. Design, hardware, displej
  2. Ovládání, prostředí, funkce, multimédia, závěr

Reklama