Huawei Vision: hliníkový krasavec s Androidem

Reklama

Ovládání, uživatelské prostředí

Huawei Vision nabízí operační systém Android ve verzi 2.3.5. Androidu odpovídají typická ovládací tlačítka. Jsou pouze senzorová a výrobce se rozhodl pro jejich plnou nabídku. Nechybí tedy i občas vynechávané tlačítko vyhledávání. Tlačítka mají příjemně syté podsvícení, možná zabírají o kousek menší prostor, než jste z jiných Android smartphonů zvyklí.

I když mají telefony Huawei docela zajímavé uživatelské prostředí, u modelu Vision se výrobce rozhodl vydat trochu jinou cestou. Na výběr máte dva možné vzhledy systému. Na jednu stranu je to čistý Android (ten bývá k dispozici na takřka všech telefonech Huawei), vyzkoušet si ale můžete také prostředí SPB Shell 3D. To standardně v Google Play stojí více než 250 Kč, tady jej můžete používat zdarma. Na test tohoto launcheru už se chystáme docela dlouhou dobu, připravíme o něm tedy samostatný článek. V souvislosti s Huawei Vision se jen zaslouží uvést, že telefon zvládá graficky docela náročné prostředí bez potíží a rozhodně se dá SPB Shell 3D na tomto mobilu používat.

Standardní vzhled Androidu 2.X je možná až příliš spartánský, určitě mu chybí alespoň nějaký přepínač datových modulů, uvítal bych i více variant jednotlivých widgetů, nějakého správce aplikací atd. Toto vše samozřejmě seženete v desítkách variant na Google Play a se změnami dnes už starší verze Androidu nejde počítat. Trochu nepříjemný pocit ale v člověku, po srovnání s konkurenčními platformami, zůstane.

Funkce

Opakovat neustále stejnou výbavu telefonů Android mi připadá trochu zbytečné, vezmu to proto zkrátka. Telefonní seznam stále zůstává vícepoložkový, pokročilejších vyzváněcích profilů se nedočkáte ani nyní. Samozřejmou součástí jsou Google aplikace jako Gmail, Google+, Mapy, místa nebo navigace.

Dobře zpracovaná je hlasová integrace, vytáčení i vyhledávání se už dnes dá bez větších potíží skutečně používat. Nechybí ani klienti konkurenční sociálních sítí, Facebook a Twitter i když na větší provázanost s kontakty zapomeňte. Text můžete zadávat buď přes standardní Android klávesnici, nebo pomocí aplikace TouchPal.

Jako obvykle chybí většina organizačních funkcí, v základu vlastně najdete jen kalendář, budík a kalkulačku.

Huawei doplnil základní nabídku systému o několik vlastních nápadů. Angry Birds by možná zvládl nainstalovat kterýkoliv uživatel, chytrý správce přenesených dat, kde můžete zadat i maximální povolené objemy přenesených dat, se ale hodí. Najdete ho mimochodem i v dalších telefonech Huawei. Určitě se neztratí ani správce souborů ES File Manager, prohlížeč dokumentů Office, aplikace na zálohování dat, nebo Shazam, který dokáže rozpoznat přehrávanou hudbu.

Multimédia

Telefon po připojení k počítači nabídne sbírku ovladačů pro správné fungování a také celkem podařený PC Suite s názvem Hi Suite. Ani s jeho pomocí ale do telefonu nedostanete žádnou hudbu až do chvíle, než začnete požívat paměťovou kartu. Samotný přehrávač ale nenabízí nic zvláštního, jedná se o standardní Android aplikaci.

Fotoaparát také vyžaduje paměťovou kartu. Při 1GB interní paměti to považuji za docela zbytečné obtěžování. Upravovat se dá kvalita a velikost fotografií, sytost, ostrost, kontrast, jas nebo vyvážení bílé. Kvalitu fotek posuďte sami.

Celkově musím Huawei Vision hodnotit jednoznačně pozitivně. Tentokrát se určitě nedá tvrdit, že neseženete cenově výhodnější smartphone, Vision ale nabízí dobrý poměr funkcí a cena je o hodně rozumnější než na začátku prodeje. Jako nejvýraznější konkurent mě napadá Sony Ericsson Xperia Neo (V), cenově je ale o kousek výše, navíc má HDMI.

HUAWEI U8850 Vision lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


 

Kapitoly recenze

 1. Design, hardware, displej
 2. Ovládání, prostředí, funkce, multimédia, závěr

Technické parametry a funkce Huawei Vision

 • Rozměry a hmotnost: 118 × 60 × 10 mm, 121 g
 • Operační systém: Android 2.3.5, multitasking, pohotovostní režim, sdílená paměť pro kontakty a SMS
 • Displej: 3,7 palce (81 × 48 mm), kapacitní, TFT LCD, 800× 480 bodů, 16 milionů barev
 • Datové přenosy: GPRS, EDGE, HSDPA, Wi-Fi, microUSB, USB 2.0, bluetooth
 • Procesor a paměť: 1 GHz, 512 MB RAM, 2000 MB ROM, paměťové karty microSDHC
 • Organizační funkce: Kalendář, poznámky, prohlížení dokumentů Office
 • Multimédia: 5 Mpx fotoaparát s autofokusem, blesk, HD video, přehrávání DivX
 • Baterie: 1 400 mAh
 • GPS: ano, A-GPS

Reklama