Huawei vyrostlo o třetinu navzdory vládě USA

Reklama

Čínská společnost Huawei vydělala v roce 2012 o 33 % více než v roce předchozím, a to navzdory drobným konfliktům s americkou vládou. Manažeři firmy si stěžují na malý zájem o smartphony, právě zde vidí příležitost k dalšímu růstu.

Podle neauditovaných finančních výsledků dosáhl Huawei v roce 2012 příjmů 220,2 miliardy čínských juanů (asi 672,3 miliardy korun), což je o 8% více než v roce 2011. Díky masivním úsporám, k nimž sahá v době krize snad každá firma, je růst mnohem impresivnější v oblasti čistého zisku. Tam totiž Huawei dosáhl na částku 15,4 miliard čínských juanů (47 miliard korun), což je o 33 % více než v roce 2011.

Pozor, to jsou ale čísla za celou společnost Huawei. Ta sama v tiskové zprávě přiznává, že 70 % příjmů má z divize starající se o budování sítí mobilních operátorů. Dvě třetiny, tedy 66 %, příjmů Huawei pak pochází z trhů mimo domovskou Čínu. Manažeři si stěžují na nízké rozšíření smartphonů a očekávají, že se vzrůstajícím využíváním chytrých telefonů bude o kvalitní mobilní sítě Huawei větší zájem.

Reklama