Huawei Watch 3 Pro: systém HarmonyOS na ruce [preview]

Reklama

V redakci testujeme chytré hodinky Huawei, které jsou prvním nositelným zařízením s novým operačním systém. První dny s hodinkami přináší zajímavé zkušenosti, recenze bude následovat.

Huawei Watch 3 Pro jsou společně s levnějším modelem Huawei Watch 3 zajímavou letní novinkou, která se dočká zahájení prodeje v polovině července. Nyní se můžeme s hodinkami seznámit, ještě vyhlížíme dodání finální verze firmwaru.

Hodinky z nerezové oceli jsou samozřejmě voděodolné a snesou celodenní nošení. Nasazení platformy HarmonyOS je řadí na počátek nové éry, kdy do hodinek půjde (a to už můžeme potvrdit) instalovat doplňkové aplikace a užívat si nové možnosti v porovnání s řadou hodinek GT a GT2.

Robustní hodinky v provedení Pro mají průměr 48 mm s tloušťkou 14 mm, což vypadá velice stylově a draze, přitom jsou lehké kolem 60 g. Když jsme u ceny, v červenci je v plánu prodej eSIM varianty s cenovkou kolem 12 000 Kč, půjde koupit i verzi bez eSIM.

Zpracování hodinek je na první pohled perfektní, spodní část je keramická s řadou senzorů, na dotek hladká a příjemná, ruka se pod hodinkami nepotí a naopak rychle usychá třeba po koupání. To o něco déle schnutí trvá koženému pásku s prošíváním nití, to dá rozum. Zapínání pásku je spolehlivé, pokud se vám pásek nebude líbit, jednoduše nahradíte jiným bez použití nějakých nástrojů.

Dominantním prvkem je otočná korunka, která ladí k matné nerezi konstrukce. Korunka slouží pro zoomování i rolování seznamy v menu, stiskem ukáže menu a slouží i pro návrat na pohotovostní ciferník. Spodní tlačítko je pro vstup do sportovní sekce a měření výkonů.

U displeje musím jen chválit, velikost 1,43 palce (asi 36 mm), podání jasu a barev je špičkové. I na slunci něco uvidíte, jak dokazují fotky, samozřejmě je to o chlup jistější se zastíněním. Párování s mobilem probíhá výhradně přes aplikaci Zdraví, spojení funguje s Androidy i iOS, je nutné mít nejnovější verzi aplikace.

 

Huawei Watch 3 Pro na videu výrobce

Reklama