Huawei Watch 4 Pro: potopit ano, zaplatit ne [recenze]

Reklama

Nová generace nejlepších chytrých hodfinek Huawei se již týden prodává. Přináší osvědčené funkce a hlavně spoustu výbavy navíc. Vybírejte ze tří variant náramků.

Trojice hodinek Huawei Watch 4 se odlišuje materiálem těla a náramkem. Nejlevněji vyjde Huawei Watch 4 s černým silikonovým náramkem a tělem, následuje Huawei Watch 4  Classic s hnědým koženým náramkem a titanovým tělem. A na špici je Huawei Watch 4 Pro s titanovým tělem i náramkem. Cenově se poskládaly od 9 999 Kč po 14 999 Kč, na eshopu Huawei ještě dostanete do 20. 6. sluchátka Huawei Buds 5i v ceně 1 999 Kč zdarma.

Na test dorazila nejhezčí a nejdražší varianta kompletně v titanu, použití se inspirovalo v leteckém průmyslu. Odolný materiál neláká oděrky a vrypy, hodinky jsou v kombinaci se safírovým skloíčkem na displeji takřka nerozbitné a zůstanou stále krásné. Titanový je rovněž řemínek, jednotlivé koncové články můžete připojit další, najdete je v balení. Už se nepoužívá osička, stačí jednoduše nacvaknout a drží. Stejně tak celý náramek je zacvaknutý k tělu hodinek, dá se nahradit za jakýkoliv jiný, třeba silikonový na sport.

Na hodinky je radost pohledět, na tloušťku mají cca 8 mm, průměr necelých 50 mm. Pravý bok obsadilo otočné tlačítko s vibrační odezvou, slouží k pohybu v nabídkách a menu, návratu na hlavní displej. Spodní tlačítko poskytuje zrychlenou volbu a současně je senzorem EKG.Vespod poblikává zeleně senzor tepu, zde je také snímání teploty pokožky a dalších parametrů. Bezkontaktní nabíječka je kompatibilní z jiných modelů Huawei Watch, na hodinkách drží magneticky, hodinky za pár minut nabije o 10 %, plný stav je tak otázkou asi půl hodiny. Hodinky mají vydržet pár dní v kuse, pokud zapnete úsporný režim, tak i více jak týden. V mém případě s telefonováním, upozorňováním na chaty a budíky ubývá asi 20-25% denně, tedy výrobcem avizovaných 4,5 dne výdrže je reálných.

AMOLED displej je po obvodu decentě zkosenýy velikost 1,5 palců (asi  35 mm viditelné plochy) je akorát na používání, Na jedničku je kontrast, barvy, ovládání a citlivost. Z další výbavy může potěšit eSIM podpora, tedy si naklonujete SIM kartu a můžete z hodinek volat a komunikovat, netřeba spárovaný mobil. I volání přes bluetooth je však pohodlné, netřeba mobil tahat z kapsy.

Nový model, to je pořádná zásoba funkcí. Hodinky jsou voděodolné do 30 m a dle IP68, mezi 100 měřenými sporty najdete třeba freediving. Hodinky mohou také poznat, že už jedete na kole a spustí trénink. Tradičně umí hlásit stanovené cíle, váš aktuální stav apod. Vše se ukládá do spárované aplikace Zdraví. V rámci senzorů tu máme mření teploty, gyroskop, akcelerometr, barometr a senzor okolního světla, pozici chytají GPS, GLONASS, Galileo i Beidou, nechybí pro potápění senzor hloubky.

Záznam tras probíhá do mapy, pro bezpečný návrat po stejné cestě se můžete nechat navigovat. Zmíněný optický senzor je zespod a měří tep, a okysličení krve. Právě kombinace „zdravotních“ senzorů zásobuje informacemi pro novou funkci 7bodový přehled zdraví. Jednoduše do jedné minuty absolvujete v klidu měření a dostanete výsledky pohromadě. Dále si můžete měřit EKG a snímání fibrilací, absolvovat dechová cvičení, měřit si stres… V záplavě funkcí najdete i NFC Peněženku, ta bohužel v rámci EU nefunguje, hodinkami se tak nedá platit.

 

Závěr

Huawei Watch 4 Pro jsou nepochybně povedené hodinky, které uspokojí touhu po maximu zdravotních informací o těle nositele. Dále pak evidují všemožné údaje z tréninků, nejen o vaší fyzičce, ale o také o parametrech tras. Systém hodinek navíc umožňuje instalaci aplikací z Huawei AppGallery, takže si doplníte další funkce.

Reklama