Huawei Watch D: kdo vám zvedá tlak? [recenze]

Reklama

Hodinky s vodotryskem? Na ty si ještě počkáme, ale hodinky s opravdovým tlakoměrem. Tak ty nabízí Huawei. Fanoušci sledování zdraví budou nadšení.

Huawei Watch D jsou první hodinky, kteér obsahují tlakoměr, který s využití nafukovací manžety změří přesně tlak. Hodinky navazují na to nejlepší, co Huawei v sekci wearables nabízí. Počítejte tak s výborně čitelným displejem, 7denní výdrží na nabití, precizním sledováním spánku a fyzických výkonů. A navíc mají právě tlakoměr. I díky němu si mohou dovolit vyšší startovací cenu 9 999 Kč (eshop Huawei).

Hodinky Huawei jsou vesměs hranaté, displej AMOLED orientovaný na výšku narostl na 1,64 palců. Čitelnost displej je tradičně na výši, nevadí ostrý jas, výborně funguje automatický jas. Samotný modul hodinek je tlustý asi 14 mm, pásek pak na šířku rovných 30 mm. Robustní vzhled odpovídá trvanlivosti, odolné tělo zvládne krytí iP68, bez obav se s nimi můžete koupat, řezat dřevo v dílně nebo jim jinak zatápět. Modul hodinek je po bocích matně šedý, napravo najdete tlačítko Menu a Health s popisky. Health si lze nastavit dle libosti, jinak primárně spouští měření EKG.

Zespodu jsou všemožné senzory, které známe z hodinek Huawei, stejně tak na Watch D fungují známé bezdrátové magnetické nabíječky. Zelený senzor tepu poblikává, dále hodinky podporují SpO2 měření, součástí výbavy jsou pohybové senzory, kteér poznají aktivitu i spánek, jakožto polohu hodinek při měření EKG.

Silikonový náramek si můžete vyměnit za přibalený v jiné velikosti, na výběr máte M a L. K pásku pak musíte upnout airbag, manžetu, která se nafukuje. A tuto manžetu dále obléknout do prodyšného obalu, který je přímo v kontaktu s kůží. Počítejte s tím, že tento textilní obal déle schne a tak po včerné sprše budete cítit vlhkost na zápěstí. Doporučuji hodinky sundávat. Umístění zacvakávací spony můžete snadno měnit, uvolníte zobáček na pásku, kovovou sponu posunete a zase zajistíte. Nutno říct, že se docela lehko povoluje a několikrát mi hodinky zůstaly viset na zápěstí, stačilo zavadit o stůl či o oděv a spona se rozepla. Možná bych upřednostnil klasické řemínkové zapínání.

Jak funguje měření EKG? Je to jako u doktora, v hodinkách potvrdíte měření, následujete průvodce, jak máte držet zápěstí a být v klidu a běží odpočet. Souběžně se nafukuje manžeta, která utahuje zápěstí, po skočení měření se zase pomalu vyfoukne. Součástí EKG aplikace je možnost doplnění informací, co jste prováděli, že jste tolik naměřili, občas hodinky upozorní, že nejste v klidu, hýbete se a měření se nedokončí. Měření tlaku můžete provádět pravidelně dle upozornění. Spolehnout se můžete na přesnot, výrobe udává přesnost 3 mmHG, jako klasické tlakoměry, co máte možná doma. Samozřejmě se veškerá data ukládají v doprovodné aplikaci Zdraví, takže o nic nepřijdete.

Hodinky využívají systém Harmony OS, ale nepodporují instalaci aplikací, jako například jiné modly Huawei s Harmony. Ale to ničemu nevadí, Watch D nabízí 70+ sportů k měření, precizně s GPS změří vzdálenosti a jiné výkony, přehledy pak opět v aplikaci. Hodinky chválím za silné vibrace při budíku či notifikacích, zařízení však už třeba nemá mikrofon a reproduktor. Takže hovory vyřídíte výhradně z mobilu. Měření teploty kůže stále nemá nějaké praktické využití, trvale postrádám podporu NFC plateb.

Závěr

Huawei Watch D jsou kvalitní hodinky, které dostaly osvědčené funkce pro hlídání zdraví, spánku a fyzické aktivity. Rozdílovou funkcí je měření EKG, které doprovází speciální pásek s nafukovací manžetou. Funkční výbava má pár nedostatků, které však s radostí přehlédnete, pokud třeba kvůli svému zdravotnímu stavu hledáte kvalitní hodinky s bleskovým měřením EKG. Já cílovou skupinou nejsem, ale dokážu si představit, že hodinky dobře poslouží lidem s nějakým onemocněním či s ohledem na stáří, kteří musejí jednou nebo víckrát denně měřit tlak. S hodinkami Huawei to bude velice snadné a přesné i mimo prostor domova s klasickým tlakoměrem.

Reklama