Huawei Watch Fit: stylový fitness náramek s velkým displejem [recenze]

Reklama

Hodinky s nerezovým rámečkem chtějí být společníky ve dne i v noci. K tomu nabízí příjemný hranatý design, týdenní výdrž, měření nejrůznějších aktivit i spánku a praktickou mobilní aplikaci. Watch Fit přesně pasují mezi tenké fitness náramky a kulaté velké hodinky. Je tohle správná cesta?

 

Huawei Watch Fit se prodávají ve dvou provedeních – elegantní černé nebo bílé za 2 990 Kč (Huawei shop) . Zatímco testovaná černá má rámeček tradičně lesklý (vč. spony), bílá varianta vyznává odstín růžového kovu. V obou případech jde o zajímavé odlišení od konkurenčních výrobků, naživo je i tmavé provedení velice slušivé. Podle výrobce jde o fitness hodinky, vybavené fluoroelastomerovým náramkem.

Po několika týdnech nonstop nošení potvrzuji, že nevyvolává alergii a na ruce nijak nedráždí, spíše naopak. Provedení řemínku je přiměřeně měkké, zbytečně se tak nezařízne do ruky, i když jej utáhnete. Po týdnech nošení vykazuje povrch náramku nepatrné ošoupání bez výrazných rýh. Pokud se vám přestane líbit, dá se vycvaknout a vyměnit za jiný s šířkou 20 mm.

Tělu hodinek vládne 1,64palcový AMOLED displej se skvělou čitelností, jas se upravuje automaticky nebo v 5 stupních. Displej je stále krásně čistý a neupatlaný, chrání jej safírové sklíčko, které přežije i ťuknutí do futer dveří apod. Hodinky se dobíjí magnetickou USB nabíječkou, do plného stavu téměř z nuly stačí málo přes půlhodinu. Výdrž hodinek je určitě 1 týden a to mám vibrace na silnější úrovni, notifikace chodí ze všech kecálků. Hodinky jsou řádně voděodolné, po koupání se doporučuje hodinky sundat a otřít, aby zbytky mýdla a vody nebyly pod páskem. Jinak Watch Fit poznají plavecký styl a měří tréninky, jen kdyby to šlo ověřit naplno v bazénech.

Kromě displeje lze hodinky ovládat jediným tlačítkem na pravém boku. Displej se podle zvyklostí umí rozsvítit po natočení zápěstí, funkcionality hodinek vycházejí z ověřeného a uzavřeného prostředí LiteOS od Huawei. Nelze tedy instalovat nové aplikace, jen případně čekat na update firmwaru. Toho jsem se dočkal během testování, kdy do hodinek přibyly položky fází slunce a měsíce a detailní rozpis předpovědi počasí.

Hodinky podporují měření desítek sportů, od klasických jako běh, chůze, jízda na kole venku a uvnitř, potěšilo mne měření jízdy na inline bruslích. Ve všech případech cvičení venku počítejte se zabudovaným GPS, nemusíte na sport tahat těžký mobil, trasu vám hodinky uloží. Rozhodně vyzkoušejte v aplikaci Zdraví záznam trasy s dynamickým sledováním, připraví se efektní animace vašeho sportování se záznamem zajímavých hodnot.

V menu najdete další položky pro sledování zdravotního stavu, ať už jde třeba o praktické měření kyslíku v krvi SpO2 senzorem, nebo sledování tepové frekvence, měření stresu i relaxační dechové cvičení. Dále umí hodinky připravit na různé typy soustředění, obsahují tréninkové tipy s animacemi (Cvičení v práci, Protažení celého těla, cviky na břicho apod.). Hodit se může ovládání hudebního přehrávače, funguje i na Spotify. V rámci notifikací fungují české znaky, tradičně nelze na zprávy odpovědět, to sáhnete po mobilu.

Pro volání tu není mikrofon ani sluchátko, příchozí hovory se dají jen odmítnout. Chválím silné vibrace, které ucítíte i při jízdě na kole. Doplňkové funkce nabíze praktické věci jako stopky, odpočet či svítilnu = bíle rozsvícený displej, třeba pro noční kontrolu spících členů rodiny ideální. S mobilem komunikuje výhradně přes bluetooth, jiná konektivita není dostupná, tedy ani NFC platby. Aplikace Zdraví je stará známá, baví mě kontrolovat kvalitu spánku, hlavně když je noc plná zážitků s nespavými dětmi.

Huawei Watch Fit mi velice dobře sedly a staly se na pár týdnů pěknou náhražkou dosud používaných Watch GT. Elegantní hranatý design s lesklým rámečkem se mi určitě neokoukal, týdenní výdrž je naprosto v pořádku a všemožné informace o sportování i spánku jsou skvělým bonusem.

 

Reklama