Huawei Watch GT 3 SE: hodinky, které se nezaleknou ničeho [recenze]

Reklama

Lehoučké chytré hodinky nabízí osvědčené funkce, parádní AMOLED displej a hlavně 2 týdny výdrže na jedno nabití. A můžete si z nich i zavolat.

Huawei Watch GT 3 SE zavítaly na předvánoční trh s cílem nalákat zájemce o kvalitní chytré hodinky, které se vejdou s cenou pod 5 000 Kč. Aktuální cena na eshopu Huawei je stále 4 699 Kč, na výběr máte černou nebo zelenou variantu a zdarma si můžete v košíku přihodit černý nebo oranžový silikonový náramek. Výměna pásku je snadná, stačí použít posuvné zámečky , nasadíte jakýkoliv náramek tloušťky 21 mm.

Testovaná zelená varianta zdařile kombinuje armádní odstín se světle šedou, akčnímu pocitu přispívá dobře čitelná luneta po obvodu displeje, bohužel s ní nelze nijak točit. Jde o designový prvek. Na dotek poznáte, že hodinky jsou zasazeny v tvrdém plastu s matným povrchem, což je plus pro nižší hmotnost.

Hned po vybalení zjistíte, že výrobce poslal hodinky na dietu, jelikož váží necelých 36 g (s náramkem také nízko – 54 g) a přitom se nijam nezmenšil displej, který známe z jiných Huawei hodinek. Dále kvituji tenký design těla hodinek, naměříte cca 10-11 mm včetně zmíněné lunety. Díky tomu na zápěstí nijak netrčí, nezavadíte o ně při oblékání a hlavně je neoboucháte třeba o futra dveří. Při pohledu zboku na ruce nejsou rušivým prvkem, jak dobře přiléhají.

Efektní kombinace barev baví i na boku, tmavé a světlé šedé části dobře pasují k použitému zelenému odstínu. Na pravé straně navíc nepřehlédnete ovládací rolovací tlačítko se žlutoroanžovou linkou. Trochu níže je pak tlačítko pro vlastní zkratku, třeba k okamžitému zapnutí měření sportu, svítilny apod.  Pravá strana dále poskytuje mikrofon a reproduktor, pokud jste v dosahu mobilu, můžete z hodinek pohodlně odbavit hovory.

Spodní část poskytuje zeleně poblikávající senzor tepové frekvence, uvnitř je pak baterie s nabíjením přes univerzální magnetickou bezdrátovou nabíječku s konektorem USB-C. Výdrž hodinek je při běžném použití asi 7-10 dní, bez měření sportů, a třeba s automatickým jasem displeje se snadno dostanete na necelých 14 dní. Takové hodnoty u Huawei známe velice dobře a určitě dobře, že i odlehčená SE verze tohle nabízí.

Displej AMOLED s velikostí 1,43 palců je osvdčený z jiných modelů Huawei, také zde odvádí skvělou práci, nechytá otisky, skvěle funguje automatický jas, při plném hravě přebijete jasné slunečné podmínky. Displej se dobře ovládá, nejsou tu žádné zádrhele. Prostředí je rovněž známé, do hodinek nelze nic instalovat, zas tak moc chytré nejsou, ale hravě si vystačíte se zásobou funkcí z výroby.

Dobrou zprávou je zabudovaný GPS modul pro přesný záznam polohy a parametrů tréninku, měřit lze desítky nejrůznějších sportů uvnitř a venku. Veškerá obsluha naměřených hodnot je tradičně v aplikaci Zdraví včetně exportů tréninků do jiných systémů a sdílení. Hodiny poctivě měří kvalitů a délku spánku, nabídají k pitnému režimu a pohybu. Výrobce pochválím za sílu vibrací, ani při chůzi nebo běhu nepřijdete o notifikace na události nebo milníky na trase. Vibrace také spolehlivě fungují na ranní vstávání s budíkem. Hodinky evidují okysličení krve s SpO2 senzorem, úroveň stresu, nabízí dechová cvičení, barometr i kompas, hodí se hudební přehrávač a poslech ve spárovaných sluchátkách. Z funkcí pak nepřekvapí stopky a budík, minutka, pro spolehlivý návrat na start i předinstalované Petal mapy, ty musíte současně pustit i na mobilu.

Závěr

Huawei Watch GT 3 SE rozhodně umí udělat dojem, akčním designem, barevným provedeným, tenkým tělem, skvělým displejem a dlouhou výdrží. Osvědčená zásoba funkcí pracuje na jedničku, stejně jako správcovská aplikace Zdraví. Pokud hledáte poslehlivé chytré hodinky za příjemnou cenu, neváhejte.

Reklama