Huawei Watch GT Runner: sportovec s výdrží [recenze]

Reklama

Nové hodinky Huawei mají být hlavně běžeckým parťákem a trenérem, který podpoří váš výkon. Jsou lehoučké, vydrží 14 dní bez nabíjení, umí telefonovat a nechybí ani export tras.

Huawei Watch GT Runner jsou v prodeji za doporučených 6 998 Kč v jediné černé variantě, za 1 Kč můžete na eshopu Huawei dostat true wireless sluchátka FreeBuds 4i. Navíc získáte prémiové roční členství v aplikacích Adidas Running & Adidas Training v aplikaci Runtastic v hodnotě 1590 Kč. Promo kódy jsou platné nejpozději do 30. 4. a k dispozici do vyčerpání zásob. Součástí balení je bezdrátová nabíječka Qi, hodinky tak nabijete i nabíječkami z jiných hodinek. např. GT3 a GT3 Pro. Společným znakem je operačním systém Harmony OS, ovšem model Runner dostal do výbavy pokročilé sportovní funkce pro běhání v podobě chytrého tréninkového programu a trenéra.

Hodinky pro běhání musejí co nejméně obtěžovat a být příjemné na nošení, to se určitě povedlo. Potěší nízká hmotnost hodinek (jen tělo 39 g) i silikonového pásku. Ten je měkký a dostatečně pevný na utažení na zápěstí s obvodem 140 – 210 mm. Hodinky jsou kompletně plastové, záda jsou matná, plocha se senzory hladká. Tělo hodinek je tradičně s krytím IP68 pro pobyt ve vodě a prachu, hodinky nemusíte z ruky vůbec sundávat, tedy kromě nabíjení.

Design hodinek je co nejvíce funkční – napravo je efektně červeně zvýrazněné otočné tlačítko menu, spodní pak může mít vlastní funkci. Třeba pro počítání koleček na ovále, nebo aktivaci oblíbené funkce. Displej je opět skvěle čitelný a ovladatelný za různých podmínek, velikost 1,43″ a technologie AMOLED, to je záruka komfrotního používání. Displej popdoruje gesta a doteky, není problém rychle proklikat menu k požadované funkci, hodinky reagují ochotně.

Spodní strana obsahuje viditelné senzory, uvnitř jsou pak další uschované. Konkrétně jde o akcelerometr, gyroskop, geomagnetický senzor, optický snímač srdečního tepu, snímač tlaku vzduchu (barometr). Harmony OS je využívá všechny ke snímání pohybu i spánku, všechna data přenáší do známé aplikace Zdraví v mobilu. V ní se hodinky dají dále nastavovat a synchronizovat. Hodinky mají 4 GB vnitřní paměti, pokud spárujete s bluetooth sluchátky, můžete u běhání poslouchat hudbu a mobil necháte doma. Pokud budete mít mobil v dosahu, lze z hodinek telefonovat, když si uložíte kontakty. Mikrofon i reproduktor fungují obstojně, dá se vyřídit hovor bez potíží, a mobil necháte v batohu.

Z funkční výbavy tu máme NFC, ovšem bez podpory plateb v Česku. Ohledně notifikací na nové zprávy podporují diakritiku, ovšem třeba u Whatsappu ukazují náhledy na zprávy, u Messengeru se dozvíte jen jméno, od koho došla zpráva. U SMS uvidíte náhled a ještě můžete přednastavenou hláškou rovnou odpovědět z hodinek. U Skypu si rovněž nepřečtete obsah zprávy, jen od koho je poslána, v mailech spatříte jen předmět. Logika a výbava systému je tak shodná jako u testovaných GT3. Je tu spodní lišta oznámení, horní lišta dostala zkratky zástupců, swipováním přpeínáte dlaždice, ty můžete aktivovat a vypínat…

Specialista na běh

Tady Huawei nachystal inovace – Huawei přináší tzv. inteligentní plán dynamické úpravy. Hodinky umí analyzovat aktuální zátěž uživatele a automaticky podle toho upravit tréninkový plán na příští týden. Tím se maximalizuje proveditelnost tréninkového plánu a zajistí, aby si uživatelé běhání užívali a zároveň se drželi svých plánů. Virtuální trenér zase spoléhá na tzv. Huawei Running Ability Index (RAI), což je komplexní index k měření úrovně vytrvalosti, efektivity a techniky běžce. Ten se vypočítává na základě záznamů vaší tepové frekvence, tempa, vzdálenosti, frekvence a další řadě údajů. Díky tomu vám zařízení poskytne přesné informace o vaší běžecké výkonnosti. Hodinky dále upozorní na nutnou regeneraci.

Závěr

Huawei Watch GT Runner si běžci zamilují, pokud jim přijdou vhod nové běžecké funkce. Pro ostatní neběžce jde o lehké sportovně vypadající hodinky s obrovskou výdrží, o nichž na ruce skoro nevíte. Navíc spolehlivě analyzují i jiné druhy pohybu, měří trasu dle GPS, přináší notifikace a dá se z nich volat.

Reklama