Huawei Watch GT 3 – nerezová radost [recenze]

Reklama

Nové hodinky Huawei, to je hlavně moře nerezu, tenká konstrukce a obří výdrž. Parádní displej a pokročilé funkce pro měření aktivity a kvality spánku, to jsou super bonusy navíc.

Huawei Watch GT 3 plní sny na počkání, koupíte si chytré hodinky s operačním systémem Harmony OS, velice slušivou tenkou konstrukcí z nerezu, navíc s kvalitním náramkem ze stejného materiálu. Na takové hodinky je radost pohledět a hned povybalení to v mém případě byla trefa. Sám stále na zápěstí střídám postarší model Huawei Watch GT i novější Huawei Watch 3 Pro. Ovšem Huawei Watch GT 3 je odsunuje na vedlejší kolej, představuje skvělý kompromis a bere si něco z obou – tenké tělo podobně jako první GT (i druhé GT2), operační systém a možnost telefonovat od větších Watch 3 Pro. Samozřejmě jim toho v porovnání s top modelem Watch 3 Pro dost chybí, včetně lepších materiálů, ale jsou levnější a tak je vše v pořádku.

Design servíruje nerez

Huawei servíruje novinku na dámská i pánská zápěstí, možnosti výběru u nerezového řemínku nekončí – v nabídce tak budou velikosti 42 a 46 mm v průměru – pánové vyberou řemínky – kůže, silikon nebo nerez. Nerezový vyjde 8 299 Kč, kožený pak 6 899 Kč. Dámské s elegantním bílým kožným řemínkem stojí 6 899 Kč, se zlatým kovovým pak 8 299 Kč. Všechny ceny najdete na eshopu Huawei, aktuálně k nim za korunu dostanete i sluchátka Freebuds, prodlouženou záruku nebo Wi-Fi router výhodněji.

Možná si říkáte, proč rovnou nesáhnout po trošičku větších Watch 3 Pro, s ohledem na vyšší cenu (ty s koženým páskem za 9 490 Kč, v titanu komplet 12 990 Kč) je to jasné, přítomnost Wi-Fi a možnost (dosud v CZ nefunkčního) volání eSIM je zbytečnost. A NFC platby nefungují u žádných. Watch GT 3 jsou díky tenčí konstrukci stylovější a decentnější, výrobce chce, aby připomínaly co nejvíce ručičkové hodinky. A to se povedlo.

Balení a konstrukce

V krabičce najdete magnetickou kolébku na bílém USB kabelu, v obálce pak pár článků nerezového náramku, pokud byste měli silnější zápěstí. V mém případě hodinky padly, jak dorazily. GT 3 podporují Qi bezdrátové nabíjení, což jsem vyzkoušel na placaté nabíječce, nabíjení fungovalo, ale jen do té doby, než se hodinky kvůli řemínku nepatrně vzdálily od nabíjecí podložky. Tento styl nabíjení tak doporučím s jinou, tenčí Qi nabíječkou, nebo hodinky na podložce holt podržíte.

Hodinky mají displej AMOLED s velikostí 1,43 palců s perfektní čitelností za všech podmínek. dámské jsou menší 1,32 palců. Velice se osvědčuje automatický jas,. hodinky pro mě vždy správně odhadnou, kdy přidat nebo ubrat. Hrany displeje jsou zkosené k okrajům, povrch zcela hladký, otisky zachytává minimálně. Čisla po obvodu jsou příjemně diskrétní, jako celkový vzhled těla hodinek komplet z nerezu. S hodinkami můžete rovnou skočit do bazénu a měřit počet bazénů, odolnost 5 ATM zaručuje utěsnění pro pobyt ve vodě, sprchování a ponoření.

Pravá strana – to je hlavně otočná korunka s vibrační odezvou pro pohyb v menu, podobně jako u Huawei Watch 3 Pro, můžete si přečíst recenzi zde. Kromě korunky je také tlačítko, kterému přidělíte vlastní funkci, v mém případě svítilnu, kdy se rozzáří do bíla displej a já můžu kontrolovat spící dítě. Jiní uvítají třeba zkratku na měření nějakého výkonu apod.

Jelikož hodinky nosím na zápěstí nonstop, můžu po týdnu nošení chválit jeho provedení i velikost článků, které těsně doléhají na kůži. Nikde nic nedrhne a netlačí na kůži. Uzávěr náramku je spojený, takže hodinky musíte vždy na ruku nasunout, přezka slyšitelně zacvakne a drží. K uvolnění třeba použít dva prsty proti sobě a stisknout. Decentní nápis Huawei pak už napoví neznalému, odkud hodinky na zápěstí doputovaly.

Výbava, funkce

Watch GT 3 jsou připraveny s majitelem žít a tak je netřeba sundávat. Tedy kromě nabíjení. A právě výdrž je u těchto hodinek opět předností, po týdnu nošení ukazují 43 % zbývající energie, takže ještě pár dní vydrží určitě. Zabudované GPS bude samozřejmě více spotřebovávat energii, takže při sportování a měření pohybu venku to bude na výdrž několika dní. Ale i tak je to skvělá hodnota. Výdrž bude dále záviset na aktivních senzorech, a že jich hodinky mají dost. Kromě tradičního monitoringu tepové frekvence vás hodinky proměří ohledně stresové zátěže, dále zjistí okysličení krve či teplotu povrchu kůže. Technologie TrueSleep zase pohlídá spánek a poradí, jak si jej zkvalitnit.

Vše potřebné a nastavitelné možnosti objevíte v tradiční aplikaci Huawei Zdraví, kterou stáhněte rovnou od výrobce z webu, nikoliv z Google Play. aktuální verze poskytuje nejlepší funkce, třčeba dynamický souhr venkovního pohyb či nově doporučení na zdravý život (dostatečně pít, hýbat se apod.). V aplikaci rovněž pohodlně vyberete jeden z mnoha ciferníků, upravíte budíky, doinstalujete aplikace z AppGallery. Netřeba to řešit na displeji hodinek. Aplikace Zdraví poskytuje detailní analýzy různých činností, nezbytné grafy a doporučení, jak se v čem zlepšit.

Chytrost hodinek Watch GT 3 je díky Harmony OS pro fanoušky zajímavá, z aplikace Zdraví se dají doinstalovat aplikace, které nejsou v základu, múžete mít v hodinkách mapy, přehrávat hudbu, stačí si vybrat v galerii. Rovněž vám padne zrak na Peněženku a platby přes NFC, ale tohle v Evropě nikde nefunguje a je to škoda. Hodinky umí stále svítit a ukazovat ciferník, na úkor spotřeby samozřejmě, lepší je nechat to na otočení zápěstí.

Ohledně notifikací na nové zprávy a volání se dají hodinky použít. Podporují diakritiku, ovšem třeba u Whatsappu ukazují náhledy na zprávy, u Messengeru se dozvíte jen jméno, od koho došla zpráva. U SMS uvidíte náhled a ještě můžete přednastavenou hláškou rovnou odpovědět z hodinek. U Skypu si rovněž nepřečtete obsah zprávy, jen od koho je poslána, v mailech spatříte jen předmět. U volání uvidíte číslo volajícího, pokud chcete volat z hodinek, musíte si oblíbený kontakt uložit do hodinek, chybí tu klasické procházení seznamem. Kvalita hovoru z hodinek je slušná, dá se to zvládnout a uslyšíte durhou stranu i na ulici. Upozornění mají na starost vibrace, jejich síla konstrukci někdy „rozdrnčí“. Při buzení pak vibrují hodinky v krátkých impulzech, takže probuzení je jistota.

Lišta oznámení se vytahuje odspodu, mazat lze jedině vše najednou. U horního okraje je liště a zkratky zástupců, tady se hodí zkratka na budík, noční režim nerušit i ikona na prozvonění hledaného spárovaného mobilu. Swipnutím doleva uvidíte počasí a ovládání hudby doprava projedete dlaždice senzorů hodinek, nebo si je můžete umazat či přidat v menu. Hlavní menu může být ikonové v matici nebo jako seznam, ten mám nakonec raději, nechybí mu popisky.

Závěr

Huawei Watch GT 3 jsou dle mého názoru po designové stránce velice povedené, je radost se ně dívat a také je používat. Kvalitní náramek umožňuje nošení v noci ve dne, obrovským plusem je dlouhá výdrž na jedno nabití, 14 dní dle výrobce není problém. Na hodinky je spolehnutí u měření tělesného stavu, ať už jde o tepovku , zátěž, oyksličení krve. Rovněž pak desítek sportovních výkonů i spánku; u notifikací to bohužel stále trochu drhne a musíme doufat, že to někdy výrobce vylepší.  Vždyť se dá souhlasit, že hodinky s Harmony OS mají budoucnost.

Reklama