Huawei Watch: vyspělá technika na zápěstí [minirecenze]

Reklama

Chytré hodinky Huawei se designově umí zalíbit, vypadají jako klasické kulaté analogové kolegyně. Ocelové tělo, systém Android a možnost výměny pásků, nejen to dokáže hodně potěšit!

HuaWatch_1

Huawei Watch W1 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Huawei Watch se prodávají ve variantě s černým koženým páskem, který snadno vyměníte za jiný v hodinářství. U nás se hodinky prodávají za bezmála 10 000 Kč, za tu cenu budete mít na ruce chytré zařízení s podporou Wi-Fi, které lze spárovat s Androidy a iOS. Velikost těla hodinek je v průměru 42 mm, nejsou tedy zbytečně přerostlé „cibule“, ale ani titěrné, abystě na displeji nic pořádně neviděli. Design hodinek nijak neruší, mohou je určitě nosit pánové i dámy.

HuaweiSmartWatch_5HuaweiSmartWatch_4

My jsme do redakce dostali variantu s nerezovým páskem, kov tak ladí k tělu hodinek, které je tlusté asi 10 mm. Design hodinek doplňuje nepřehlédnutelné boční tlačítko, jiné už nenajdete. Konstrukce je vybavena na spodní straně snímačem tepu, odhalené kontakty pak patří nabíječce, která se k hodinkám skoro přilepí sama díky magnetu. Nabíjení je svižné a výdrž skoro 2 dny není špatná. I tak počítejte s tím, že musíte mít dodávanou nabíječku na dohled, aby hodinky fungovaly, klasickou microUSB je totiž nijak nedobijete.

HuaweiSmartWatch_3HuaweiSmartWatch_2

AMOLED kruhový displej je parádně čitelný, velikost 1,4 palce akorát, bezvadně uvidíte obraz na slunci. Výbavba zahrnuje všemožná čidla pro monitorování pohybu, otřesu, tepu, zkrátka nejen sportovci budou jásat. Hodinky lze doplnit o spoustu aplikací z Google Play, instaluje se prostřednictvím spárovaného mobilu. Hodinky můžete ovládat hlasem, osobně oceňuji vibrační odezvu upozornění.

HuaweiSmartWatch_1

Hodinky Huawei Watch se ovládají smýkáním a poklepáním prstu. Je to dost intuitivní, posunujete se o úrovně nahoru a dolů, zavíráte aplikace, přepínáte na hlavní displej. Android Wear systém umožní instalaci spousty vychytávek pro pohodlnou obsluhu mobilu, hudby, navigace apod. Určitě se budou líbit fandům technologií, designově se povedly, jsou voděodolné a výdrží vyloženě nezklamou.

Reklama