Huawei WS320: ušetřete za data, ulovte si Wi-Fi

Reklama

Opakovač Wi-Fi signálu přijde vhod všude tam, kde je slabé nebo žádné pokrytí Wi-Fi. Tento přístroj stačí dát do zásuvky, jednoduše spárovat s Wi-Fi routerem a už můžete surfovat. Že přesně tohle vám doma chybí?

Huawei WS320 je opakovač WI-Fi signálu, takže dokáže zajistit signál Wi-Fi tam, kam váš domácí Wi-Fi router již nedosáhne. Příklady použití se nabízejí samy, můžete mít rozlehlý rodinný dům na patra, chce surfovat u bazénu na zahradě, máte byt plný železobetonových zdí…

Parametry Wi-Fi repeateru Huawei WS320

  • Integrovaná anténa, Wi-Fi 802.11b/g/n
  • Administrace přes internetový prohlížeč
  • Rozměry: 76 × 42 × 69 mm, 66 g
  • Rychlost: až 135 Mbps
  • Napájení: síť 230 V
Huawei WS320 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Nevelké zařízení obsahuje Wi-Fi všesměrovou anténu, k napájení vyžaduje trvalé připojení do zástrčky s 230 V. V balení se tak kromě zařízení a podrobného návodu nenachází nic jiného. Design Huawei se dle mého názoru povedl, nejde o nudnou šedou, černou či jinou krabičku, vnější strana dostala grafický motiv. Horní strana obsahuje škvíru resetu opakovače do továrního nastavení, kdyby něco nefungovalo.

Huawei WS320 stačí vložit do zásuvky, pod tlačítkem na čelní straně se rozsvítí červená dioda. Pokud váš Wi-Fi router obsahuje tlačítko WPS pro snadné párování, máte vyhráno. Podržením se opakovač s ním spojí a hned začne šířit signál Wi-Fi. Pokud WPS nenajdete (stejně jako já), je potřeba na počítači nebo mobilu s Wi-Fi opakovač najít (hlásí se jako Repeater) a následně do internetového prohlížeče napsat adresu http://192.168.1.254 a zobrazit tak administrátorské rozhraní.

V něm stačí vybrat Wi-Fi síť, kterou bude Huawei vysílat, zadat heslo a je hotovo. Správnou funkci repeateru indikuje zelená dioda pod zmíněným tlačítkem. V tento okamžik můžete Huawei vložit do libovolné 230V zásuvky v domě a po pár sekundách začne vysílat signál Wi-Fi (správný chod ukazuje zelená dioda). Samotný repeater nelze nijak vyhledat v seznamu dostupných sítí, převzal jméno té stávající. Připojené počítače či mobily by měly samy přepínat mezi routerem a repeaterem v závislosti na silnějším signálu.

Signál z repeateru se šíří všemi směry o další desítky metrů dále, než kam dosáhne Wi-Fi router. V domácnosti tak stačí najít místo, kam ještě sahá signál routeru a poté repeater dát do zásuvky. Praktické zařízení nepotřebuje žádnou údržbu. Pokud tedy řešíte problém s kolísajícím či slabým signálem Wi-Fi, neměl by takový repeater chybět mezi domácími spotřebiči.

Reklama