Huawei Y6 Prime (2018) – když musíte šetřit [recenze]

Reklama

Příznivá cena hraje prim, to je heslo dostupného modelu Huawei, který však nešetří ani výkonným hardwarem. Co byste řekli na skoro 6 palců na displeji a minimální rámečky? 

Huawei Y6 Prime (2018) je pohledný telefon s cenou těsně pod 4 000 Kč, který se však nemusí stydět za svoji výbavu. Spíše jde o příjemné překvapení pro uživatele, kteří nepotřebují mít drahý mobil za spoustu tisícovek. Huawei se uhnízdil v nižší třídě telefonů s Y6 Prime 2018, který nabízí příjemně zaoblenou konstrukci v modré nebo černé barvě, displej 5,7 palců, slušný fotoaparát i fungující čtečku otisků prstů na zádech.

Y6 Prime hraje prim displejem s protáhlým poměrem stran 18:9, nad nímž nechybí decentní informační LED a před kamerka na selfie. Displej nabízí jen nižší HD rozlišení, což se asi dá tolerovat při pohledu na cenu. Pod něj se vešlo už jen logo, ovládací prvky Androidu 8 se rozsvítí s displejem. Displej nese folii z továrny proti škrábancům, na denním světle venku by se hodilo trochu více podsvícení, ale dá se na to zvyknout. Automatika jinak jas displeje náležitě reguluje dle okolních podmínek. Reakce na dotyky i klouzání prstů po povrchu folie nejsou nijak výjimečné, vše funguje, jak má.

Telefon s hmotností 150 g příjemně padne do ruky, nalevo se nachází dualSIM slot a napravo pak nezbytné ovládání hlasitosti a zámek telefonu.  Na horní straně potěší 3,5mm jack na připojení sluchátek bez redukce, dole pak zase překvapí postarší microUSB pro nabíjení. V době, kdy už se masivně šíří USB-C je tohle trochu nečekané. Mřížky hlasitého reproduktoru pak vyloudí hlasité zvonění i poslech hudby, kvalitou někde v průměru.

Matná záda si oblíbíte díky tomu, že nechytají otisky prstů, jak je tomu třeba na ochranné folii na displeji. Podstaným prvkem výbavy je 13Mpx fotoaparát s podporou 1080p videa. S ohledem na cenu mobilu nečekejme duální fotoaparát, ale i tak se s Y6 Prime dá slušně fotit a natáčet. Pro focení se tradičně hodí dobré světlo, u videa zase pevná ruka, nepočítejte se stabilizací. Podané barvy na fotkách odpovídají realitě, vhodné je i ostření na objekty a vyvážení bílé.

Umístění fotoaparátu téměř v rohu konstrukce může někdy nahrát zakrytí čočky prsty, ale na to přijdete. Tradičně dobrou reakcí se chlubí čtečka otisků prstů, bleskové odemykání si oblíbíte. Další formou zabezpečení je možnost odemykání mobilu obličejem díky přední kameře. I tohle funguje na jedničku a tak stačí na mobil mrknout a rázem se odemkne. V mobilu se schovává akumulátor s kapacitou 3 000 mAh, pro jistotu doporučuji nabíjet denně, dle využití klidně v delších intervalech.

Huawei Y6 Prime 2018 fotogalerie

Systém Android spoléhá na sílu 4jádrového procesoru Qualcomm s taktem jader 1,4 GHz. Díky spojení s operační pamětí 3 GB RAM dokáže systémem a aplikacemi hýbat bez zadrhávání, i když je někdy třeba pár zlomků sekundy počkat než se něco zobrazí či spustí. V paměti je místa 32 GB, po instalaci nezbytných aplikací je pro uživatele přes 20 GB k dispozici. Paměťovku tak není třeba hned řešit, pokud nebudete točit fullHD videa jedno za druhým. Grafická nadstavba systému EMUI nabízí jednoduchou orientaci v nabídkách a funkcích, zorientuje se i méně zdatný mobilní uživatel.

Huawei Y6 Prime (2018) zaujme určitě cenou a velkým displejem, nezklame fotoaparátem a odezvou systému. Potěší pevnou konstrukcí s matným povrchem proti chytání otisků, navíc ještě uživíte starší microUSB nabíječky díky instalovanému slotu microUSB.

Huawei Y6 Prime 2018 video 1080p

Reklama