Huawei začíná prodávat levný smartphone Y6 Prime 2018

Reklama

V průběhu června ho můžete koupit výhradně u Vodafonu, od července bude za 4 000 Kč k dispozici všude. Nabídne čtyřjádrový procesor a super fotoaparát.

Huawei Y6 Prime 2018 má rozměry 152 × 73 × 8 mm a vyznačuje se hmotností 150 g. Čelní stranu zabírá displej s úhlopříčkou 5,7“, který nabídne rozlišení 1 440 × 720 bodů. Samozřejmě je dotykový, to už dnes ani jinak nejde. Huaweu se navíc může pochlubit vychytávkou pro rozdělení obrazovky na dvě půlky, na každé může být jiná aplikace.

Procesor Qualcomm má čtyři jádra taktovaná na 1,4 GHz, což většině uživatelů bude více než dostačovat. Paměť RAM dosáhla kapacity 3 GB, takže operační systém Android nebude mít sebemenší problémy. Pro uložení vlastních dat mají uživatelé k dispozici 32 GB doplňkové paměti. Tu lze rozšířit pomocí karty microSD, která má dokonce vlastní slot. V plné palbě tak budete mít v telefonu dvě SIM karty a jednu paměťovku.

Fotoaparáty jsou dva. Zadní má rozlišení 13 Mpx, čelní selfie kamera to dotáhla až na osm. Umí fotit i bez blesku a hlavně, zvládá funkci rozpoznání obličejů. Kromě toho má Huawei i čtečku otisků prstů, takže se každý může rozhodnout, jak chce telefon odemykat.

V průběhu června je exkluzivně k dostání u Vodafonu. Od začátku prázdnin se pak za doporučenou cenu 3 999 Kč objeví na volném trhu. Vybírat můžete z černé, modré a zlaté barvy.

Reklama