I bez PPF je v aukci pět zájemců

Reklama

Včera jsme vás informovali o dění ohledně aukce frekvencí. V poledne končila lhůta pro přihlášení, PPF oznámila, že se nepřihlásí, Telefónica podala žaloba. ČTÚ vzápětí informoval, že se do aukce přihlásilo celkem pět zájemců, 3 stávající, 2 noví.

Do pondělního poledne měli zájemci doručit na podatelnu ČTÚ obálku obsahující všechny potřebné dokumenty. Tyto obálky se budou otevírat za účasti notáře (a případných zájemců z řad účastníků aukce) v úterý ráno. Již nyní je ale z razítek na obálkách jasné, kdo se do aukce přihlásil.

Kromě stávající trojky O2, T-Mobile, Vodafone se zapojí i další dva nováčci. Jednak je to společnost Revolution Mobile, a.s., která vznikla přeměnou PPF Mobile Services, jednak dosud neznámá společnost Tasciane, a.s.. Až zítra pracovníci ČTÚ otevřou obálky s přihláškou a souvisejícími přílohami, zkontrolují, zda obsahují vše potřebné, případně vyzvou provinilce k doplnění. Vlastní aukční proces by měl podle předpokladu ČTÚ začít 11. listopadu, uvidíme ale, jak do něj promluví soud na základě žaloby Telefóniky.

Reklama