iDesktopNote: falešné poznámky na ploše [aplikace]

Reklama

Systém iOS nemá žádný pohotovostní displej, nelze tedy u něj využívat Widgety, jak jsme zvyklí z Androidu. Tento problém vadí ve spoustě situací a tak hledají vývojáři způsob, jak jej obejít. Jednou z možností je i tato aplikace, funguje ale trochu jinak, než byste chtěli.

Podle doprovodných obrázků vypadá iDesktopNote skvěle. Vždyť umístění poznámky na plochu zamčeného displeje, nebo i do hlavní nabídky, to spoustě uživatelé určitě chybí.

A v praxi vše na první pohled vypadá opravdu zajímavě. Můžete si vybrat z řady fontů, kterými bude poznámka napsaná, změnit se dá také barvy písma. iDesktopNote umožňuje napsat text celkem do tří řádků, každý z nich přitom může mít písmo jiné.

Různý vzhled nabízí i samotný rámeček poznámek. Na první pohled tedy vše super. Chybí sice upomínky a podrobnější nastavení, o tom ale tato aplikace není.

Potíž nastane při samotném umístění poznámky. Jak asi tušíte, nic jako widget se nekoná. Vše funguje tak, že poznámku uložíte jako obrázek. A to buď na plochu, na zamčený displej, nebo na obojí. U zamčeného displeje se využije volné místo, na ploše ale většinou poznámka není pod ikonkami příliš vidět. A tak musíte celou nabídku přeskládat, protože přesné umístění poznámky změnit nejde.

Také jsem nepřišel na to, jak zvolit pozadí, na kterém bude poznámka umístěná. To standardní se mi moc nelíbilo.

Pokud vám předchozí omezení nevadí, desktopNote vám poslouží dobře. Limity systému iOS ale překročit nedokáže.

Operační systém: iOS

Odkaz na stažení

Cena: freeware

Reklama