Image Hider: schovejte, co nemá být vidět (recenze aplikace)

Reklama

Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, možná byste rádi před ostatními ukryli část obsahu svého mobilního telefonu. Tahle aplikace vám s tím pomůže. Velmi jednoduše a spolehlivě. Stačí pár ťuknutí a k vybraným obrázkům už se nedostane nikdo jiný než vy. Dobré řešení pro všechny telefony s Badou.

Image Hider patří do skupiny aplikací od jednoho poskytovatele, které se liší jen obsahem, který ukrývají. Kromě obrázků můžete skrývat i videa (Video Hider) nebo kontakty (Contacts Hider). Tato jediná část se dá sehnat i v placené podobě. Freewarové verze mírně obtěžují reklamou, použitelné jsou ale bez problémů.

Princip a ovládání všech aplikací je stejný. Na začátku musíte nastavit přístupová hesla, kontrolní otázku a e-mail pro případ, kdybyste heslo zapomněli. Aplikace vám pak zobrazí přehled všech fotek (videí, kontaktů), které v telefonu máte nahrané. Stačí zatrhnout, která se mají skrýt a ze seznamu zmizí. Neuvidíte je pochopitelně ani ve standardních aplikacích systému Bada. Jediný přístup ke skrytému obsahu je z aplikace Image Hider. Zde stačí otevřít složku se skrytým obsahem.

Pozor si musíte dávat na jediné. Aplikaci je třeba důsledně ukončovat přes Exit, jinak zůstává otevřená na pozadí a dostane se do ní kdokoliv. Program by se měl také chovat trochu nenápadněji v menu přístroje, přeci jenom slovíčko Hider vzbuzuje zvědavost. Nejlepší by bylo, kdyby se dala aplikace v hlavním menu přejmenovat. Další výhrady ale nemám, skryté soubory nejsou snadno viditelné ani po připojení mobilu k počítači a tak jsou přede všemi celkem v bezpečí.

Cena: freeware (kromě Contacts Hider za 79 Kč)

Freewarová varianta: ano

Operační systém: Bada 1.2 a vyšší

Odkaz na stažení

Reklama