Imperator Pro a Death Taker: pro pařany i pracující [test]

Reklama

Genius GX Gaming má v nabídce herního příslušenství podsvětlenou klávesnici a ergonomickou myš s hromadou tlačítek. Tahle dvojka se může stát nezbytnými společníky nejen hráčů počítačových her! 

GXGaming_Imperator_DeathTaker_15

Genius GX Gaming Imperator Pro a Death Taker jsou klávesnice a myš, kterými ohromíte svoje kolegy v kanceláři, ale hlavně vám skvěle poslouží pro běžné používání, psaní textů, ovládání hudebního přehrávače. Tohle příslušentví se však narodilo pro hraní her a tak v jejich nabídce jsou různé klávesové zkratky, ukládání maker, nastavení citlivosti snímače myši a také změna barvy a stylu LED podsvícení!

Genius GX Gaming Imperator Pro White Edition lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Genius GX Gaming DEATH TAKER lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


GXGaming_Imperator_DeathTaker_14GXGaming_Imperator_DeathTaker_13

Sada klávesnice a myši v bílém provedení vypadá k světu, pro usedlejší uživatele má Genius ty samé modely v černém provedení. Nutno podotknout, že na bílých plastech je po pár týdnech vidět tmavší odstíny v místě dotyků prstů u myši a opírání zápěstí u klávesnice. I tak lze usoudit, že příslušenství bílým odstínem bude ještě dobrých pár měsíců hýřit.

GXGaming_Imperator_DeathTaker_1GXGaming_Imperator_DeathTaker_5

Genius GX Gaming Imperator Pro je klávesnice s dvojitým USB připojením prostřednictvím textilem opleteného dlouhého kabelu a pozlacených konektorů. Klávesnice má na spodní straně výklopné nožičky pro úpravu sklonu. Pod tlačítky vepředu nechybí malá opěrka zápěstí, pokud tento doplněk využijete. U připojení kabelu do klávesnice se nacházejí dva sloty USB pro periferie, zapojíte sem třeba flash disky apod.

GXGaming_Imperator_DeathTaker_4GXGaming_Imperator_DeathTaker_3

Po levé straně se nabízí 6 programovatelných kláves, nahoře pak spatříte ovládání přehrávačů, přepínač 3 herních profilů, ten mění barevné podsvícení (bílé, modré a červené). Intenzitu podsvícení ve třech úrovních přepíná poslední tlačítko, také mohou tlačítka blikat nebo být zcela nepodsvícena. Na fotkách si všimnete, že právě horní řada kláves není nijak podsvícena. Podsvícení stříbrných kláves je co do síly dostatečné pro různé podmínky, během dne dle okolního světla snadno přepnete na jinou barvu. Popisky bez podsvícení moc dobře viditelné nejsou, je to o zvyku. Zdvih a zvuk kláves je příjemný, rozhodně neruší hlasitým projevem okolí.  Programování klávesnice i myši zajistí doprovodný software od Genius.

GXGaming_Imperator_DeathTaker_2GXGaming_Imperator_DeathTaker_8GXGaming_Imperator_DeathTaker_7GXGaming_Imperator_DeathTaker_6

Genius GX Gaming Death Taker je druhou nejlepší herní myší Genius po špičkovém testovaném modelu Gila. Ta se opět připojí 1,8 m kabelem s opletením a pozlaceným USB konektorem. Do ruky myš padne skvěle a dobře jsou dostupná tlačítka na boku i povrchu. DPI laserového snímače lze v krocích upravit ze 100 na 5 700 dpi, správné klouzání po podložce obstarají kluzné plošky. Vyvážení myši zajistí zásoba 6 závaží pod horní krytkou, jednoduše vyberete, kolik bude myš vážit.

GXGaming_Imperator_DeathTaker_9GXGaming_Imperator_DeathTaker_10GXGaming_Imperator_DeathTaker_11GXGaming_Imperator_DeathTaker_12

Myš lze podrobně konfigurovat v programu Genius, včetně stylu blikání/svícení LED, je to efektní záležitost, svítí i logo výrobce. Pogumované části myši brání klouzání, v ruce myš dobře drží a netlačí, nechybí opěrka pro palec. Myš jsem používal ve spojení s herní podložkou Genius, takže kluznost a přesnost pohybu byla na vysoké úrovni. Tyto produkty Genius GX Gaming patří mezi to nejlepší, co si můžete k počítači dokoupit. Spokojen jsem byl s ergonomií, odolností a dobrou odezvou příslušenství.

Za zapůjčení produktů děkujeme obchodu Digitor.cz. Set GX Gaming koupíte za 2 195 Kč  zdesamotnou myš v bílém provedení za 899 Kč zde, podložku pak za 234 Kč tady.

 

Reklama